Strefy
Gothic Site
Gothic
Gothic 2
Gothic 2: Noc Kruka
Gothic 3
ArcaniA: Gothic 4
Galeria
Świat
» Historia
» Informacje
» Umiejętności
» Gildie
» Potwory
» Postacie
» Lista NPC
» Lokacje
Pomoc
» Ogólne informacje
» FAQ
» Solucja
» Zadania
» Mapy
» Nauczyciele
» Sprzedawcy
» Konsola
Ekwipunek
» Artefakty
» Bronie
» Zbroje
» Czary
Multiplayer
» Pobierz
» Informacje
» MiniFAQ
» Dyskusja na forum
» Sonda - Areny
Galeria
» Screeny
Download
» Filmy [3]
» Mody [27]
» Muzyka [1]
» Programy [1]

Skocz do:

Zadania: Khorinis i okolice

Spis pozostałych zadań znajduje się w strefie Gothic 2.

[Khorinis i okolice | Jarkendar]


 • Bandyci Cavalorna
 • Człowiek z opaską na oku
 • Dostawa Baltrama
 • Gdzie są zaginieni ludzie
 • Handlarz bronią dla bandytów
 • Kamienie teleportacyjne
 • Kamienne tablice
 • Lucia
 • Magowie Wody
 • Pomoc dla Laresa
 • Portal
 • Problemy ze strażą
 • Riordian
 • Stara chata Cavalorna
 • Ułatwione przyjęcie do klasztoru
 • Ułatwione przyjęcie do najemników
 • Ułatwione przyjęcie do straży miejskiej
 • Wiadomość
 • Wodny Kręg
 • Zaginieni ludzie
 • Zioła dla Constantina
 • Złota misa Bromora


 • Bandyci Cavalorna

  Zleceniodawca: Cavalorn
  Doświadczenie: 250

  Myśliwy Cavalorn został napadnięty przez bandytów. Ich łupem padł list do Magów Wody, który możemy wraz z myśliwym
  odzyskać. Za nim jednak cokolwiek się stanie, warto porozmawiać z bandytą przy schodach. Odpowiednio przeciągając rozmowę, można będzie ostrzec go przed Cavalornem. Teraz można wrócić do myśliwego i ruszyć na rozprawę z bandytami.

  Człowiek z opaską na oku

  Zleceniodawca: Greg
  Doświadczenie: 550

  Przed bramami miasta można spotkać tajemniczego człowieka pragnącego za wszelką cenę dostać się do miasta Khorins. Odrzuca on możliwość wejścia za pokazaniem glejtu, otrzymanego wcześniej od Canthara. Nie chce dać łapówki i nie korzysta z pomysłu zbierania ziół. Jedynym sposobem jest oddanie mu stroju roboczego, który możemy kupić, lub ukraść z pobliskiej farmy Lobarta.

  Przechodząc nieopodal tawerny Martwa Harpia między klasztorem Magów Ognia i włościami Onara, ponownie spotkamy Grega. Należy udać się z nim do jednej jaskini i przynieść mu zakopany przez niego w niej łup. Jaskinia jest opanowana przez gobliny, dlatego lepiej uważać. Sakiewka znajduje się w miejscu oznaczonym czerwonym krzyżykiem, aby kopać potrzebny jest kilof. Po zwróceniu Gregowi jego własności powie nam, że w okolicy zakopał więcej swoich łupów. Aby je odnaleźć trzeba się udać:
  1. Na wyspę pobliskiego jeziora, gdzie w zaroślach znajdziemy czerwony krzyżyk.
  2. Do małej kotliny przy kamiennych schodach, gdzie nieopodal obozują bandyci. Krzyżyk znajduje się wśród drzew, przy skałach.
  3. Za stodołę farmera Bengara. Farma znajduje się na płaskowyżu.
  4. W pobliże dwóch wodospadów, zaraz przy wejściu do Górniczej Doliny – naprzeciw wejścia.
  Greg czeka na skrzyżowaniu dróg między dworem Onara i farmą Sekoba. Oddajemy mu jego rzeczy.

  Następne spotkanie z Gregiem odbędzie się w nieco niezręcznej sytuacji w kryjówce bandytów na skałach za farmą Onara. Kiedy ci zaatakują Bezimiennego Greg pomoże nam w walce. Po rozprawieniu się z bandziorami dowiemy się, że Greg jest przywódcą piratów ukrywających się w niezbadanej części wyspy

  Dostawa Baltrama

  Zleceniodawca: Baltram po spotkaniu ze Skipem
  Doświadczenie: 150

  Handlarz z miejskiego targowiska Baltram wymienia towary z piratami. Jeżeli wcześniej odnaleźliśmy pirata Skipa (przebywa na plaży za miastem), możemy przydać mu się jako kurier. Baltram chce by ktoś dostarczył przesyłkę dla Skipa i przyniósł za nią trzy butelki rumu. Udajemy się na plaże ponownie by oddać przesyłkę i wracamy z towarem do Baltrama.

  Gdzie są zaginieni ludzie?

  Zleceniodawca: Vatras
  Doświadczenie: 450

  Zadanie zaczynamy od rozmowy z Magiem Wody Vatrasem, który przebywa na Placu Świątynnym w Khorins. Poszukiwania należy rozpocząć od Dzielnicy Portowej z której zniknęło najwięcej ludzi. Należy porozmawiać z Kardifem – gospodarzem portowej tawerny. Ten da nam namiar na sprzedawcę ryb - Halvora, który insynuuje, że ludzie są porywani. W czasie wykonywania zadania można dołączyć do Gildii Złodziei. Jej przywódczyni Cassia mówi o plaży za miastem. Aby się tam dostać należy płynąć wzdłuż skał zaraz przy wejściu do kanałów. Tam przebywa pirat Skip, który opowie nam co się dzieje z zaginionymi. Podaje on też imię jednego z członków grupy, Dextera, przywódcy bandytów w Khorinis, oraz dawnego znajomego z Kolonii, człowieka odpowiedzialnego za listy gończe z facjatą Bezimiennego. Znaleźć go można nieopodal gospodarstwa Onara, na skałach gdzie znajduje się obóz bandytów. Aby bezpiecznie przejść należy podać imię Dextera strażnikowi na moście. Dexter znajduje się w jednej z chat. Niestety, mimo dawnej znajomości nie obejdzie się bez konieczność zmierzenia się z nim (przy okazji z reszto bandytów). Dexter będzie miał przy sobie rozkazy od Kruka, które należy pokazać Vatrasowi, by ukończyć zadanie.

  Handlarz bronią dla bandytów

  Zleceniodawca: Vatras
  Doświadczenie: 600

  W celu przystąpienia do Wodnego Kręgu pomocne może się okazać rozwiązanie zagadki handlarza, który dostarcza broń bandytom. Kwatermistrz Martin, który przebywa w porcie razem z Paladynami opowie nam o szczegółach. Wiadomo, że handlarz jest wpływową osobą i zaopatrzył bandytów w spory zapas uzbrojenia. Bandyci blokują teraz drogi między farmami, należy się więc tam udać.
  Łotry zaszyli się na moście między farmą Akila, a gospodą Pod Martwą Harpią. Jest ich aż pięciu.. Najlepiej zakupić u Ignaza – alchemika z Dzielnicy Portowej zaklęcie przemiany w smoczego zębacza. W tej formie bez problemu można pokonać bandytów. Przy wozie można znajdują się pałasze oznaczone literą F. Zabieramy jeden i udajemy się w kierunku gospody. Kierujmy się w stronę włości Onara i trzymamy się ściany skalnej. Podążając wzdłuż niej natrafimy w lesie na obozowisko bandytów. Po rozprawieniu się z nimi należy zabrać list potwierdzający dostawę, pierścień gildii morskich Araxos, oraz list pożegnalny Luci, który przyda się w trakcie wykonywania innego zadania. Mając wszystkie dowody można udać się z powrotem do Khorins. Za nim jednak powrócimy się do Martina, warto odwiedzić Fernando, którego znajdziemy w Górnym Mieście. Z dowodami meldujemy się u Martina, a następnie u Vatrasa.

  Kamienie teleportacyjne

  Zleceniodawca: -
  Doświadczenie: 300

  Nieopodal bram Khorins wśród drzew w ukrytej jaskini znajduje się kamień teleportacyjny. Jest on strzeżony przez orka i prowadzi do zamkniętych drzwi nieopodal gospody Orlana. Ten po rozmowie da nam klucz do jaskini, skąd przez kolejny kamień można przenieść się do ruin w których przebywają Magowie Wody. Aby zakończyć zadanie należy porozmawiać z Meldarionem, który wręczy klucz do pomieszczenia z ostatnim kamieniem teleportacyjnym. Następnie wystarczy go przekroczyć.

  Kamienne tablice

  Zleceniodawca: Vatras
  Doświadczenie: 30 + 30 sz. za każdą szarą tabliczkę powyżej 10 tabliczek +1 many za kolejne

  Magowie Wody prowadzą badania nad starożytną kulturą Budowniczych i kupią każdą kamienną tabliczkę. Zajmuje się tym Vatras w Khorins. Do dziesięciu oddanych tabliczek zapłaci miksturami. Później trwale będzie podnosił manę Bezimiennego, co jest bezcenne dla Magów Ognia.

  Lucia

  Zleceniodawca: Bromor
  Doświadczenie: 200

  Bromor, właściciel Czerwonej Latarni stracił jedną ze swoich dziewczyn. Lucia znikneła bez śladu, zabierając Bromorowi jego złotą misę i chyba tylko dlatego wciąż o niej pamiętał. Lucia wedle podejrzeń uciekła z jednym z klientów – Elvrichem, czeladnikiem stolarza Thorbena. W istocie zostali porwani i rozdzieleni. Lucia zostawiła list w jednym z obozów Bandytów, do którego można dojść idąc w kierunku włości Onara. Zaraz przy pierwszym posterunku Najemników należy podążyć do lasu, blisko ściany skalnej. Teraz wystarczy dojść do obozowiska, gdzie w namiocie znajduje się własność Bromora i list pożegnalny Lucii.
  Nie ma jej już w Khorins, wraz z bandytami udała się do Jarkendaru, gdzie dopiero tam będziemy mogli ją odnaleźć. W późniejszej części rozgrywki spotkamy ją w Dolinie Budowniczych, w obozie bandytów.

  Magowie Wody

  Zleceniodawca: Cavalorn
  Doświadczenie: 100

  Podczas rozmowy z Cavalornem zapytajmy o Magów Wody. Jak się okazuje wszyscy oni znajdują się w ruinach na wschodzie wyspy. Aby dowiedzieć się więcej należy porozmawiać z Vatrasem, Magiem Wody z Khorins. Zleca on dostarczenie ornamentu Laresowi, ten z kolei musi go zanieść Saturasowi w ruinach. Korzystając z okazji można się z nim zabrać.
  Po dołączeniu do Wodnego Kręgu Vatras za pośrednictwem Bezimiennego dostarczy list polecający do Saturasa, dostarczenie którego oznaczać będzie zakończenie zadania.

  Pomoc dla Laresa

  Zleceniodawca: Lares
  Doświadczenie: 150

  Aby wyruszyć z Laresem należy załatwić mu zastępstwo w Dzielnicy Portowej. W tym celu Lares daje swój pierścień z akwamarynem i kieruje Bezimiennego na targowisko. Tam jeden z kupców Baltram – członek Kręgu może zastąpić Laresa w porcie. Do czasu przystąpienia do Kręgu można zachować pierścień Laresa. Później należy mu go oddać.

  Portal

  Zleceniodawca: Nefarius
  Doświadczenie: 800

  Magowie Wody zamierzają otworzyć portal prowadzący do nieznanej części wyspy. Aby tego dokonać potrzebny im jest klucz, który niegdyś podzielono na cztery części i umieszczono w różnych miejscach Khorinis. Nefarius wręczy nam mapę, na której zaznaczono dawne położenie budowli, w których powinny znajdować się ornamenty.
  1. W poszukiwanie pierwszego ornamentu należy się udać do farmę Lobarta, za którą jest jeden z kamiennych kręgów. Na miejscu jest już Cavalorn, który dostał to samo zadanie. Aby uruchomić mechanizm, należy nacisnąć trzy przyciski znajdujące się w różnych miejscach na kolejnych kamieniach. Niekiedy są one dobrze ukryte i trzeba kilkukrotnie okrążyć kamienie, za nim się je znajdzie. Kiedy już wciśniemy wszystkie przyciski Cavalorn powie nam, że ktoś już grzebał przy kamieniach, a ornament zabrali Paladyni. Udajemy się do Górnego Miasta i rozmawiamy z Lordem Hagenem, który bez problemów odda
  fragment klucza.
  2. Drugi kawałek klucza do portalu znajdziemy tuż przy farmie Sekoba, w identycznie wyglądającej budowli, jak na farmie Lobarta. Tym razem zaatakuje nas kamienny strażnik. Twardy z niego przeciwnik, jednak z pomocą chłopów z pola nie powinien stanowić problemu.
  3. Trzeci ornament znajduje się w lasach za farmą Akila. To bardzo niebezpieczne miejsce do którego nie należy się zapuszczać nie mając odpowiedniej ilości doświadczenia. Możemy zwrócić się o pomoc do Laresa, który pomoże w rozprawieniu się z bestiami z lasu. Ornament znajduje się w kamiennym kręgu, należy go uruchomić naciskając trzy przyciski i pokonując kamiennego strażnika.
  Po zdobyciu wszystkich części powracamy do Nefariusa i oddajemy mu fragmenty klucza. Ten wraz z innymi Magami Wody naprawi
  ornament, dzięki któremu będzie możliwe otwarcie portalu. Miejsce na umieszczenie klucza znajduje się po jego lewej stronie.

  Problemy ze strażą

  Zleceniodawca: Farim
  Doświadczenie: 150

  Rybak Farim ma problemy ze strażnikami miejskimi którzy „konfiskują” jego ryby. Aby się to więcej nie powtórzyło należy porozmawiać z Martinem, kwatermistrzem stojącym nieopodal skrzyń. Następnie powrócić do Farima z dobrymi wiadomościami.

  Riordian

  Zleceniodawca: Saturas
  Doświadczenie: 50

  Saturas chce się widzieć z Riordianem. Poprosi nas o poinformowanie o tym Maga Wody. Znajdziemy go w głebi krypty.

  Stara chata Cavalorna

  Zleceniodawca: Cavalorn
  Doświadczenie: 660

  Na drodze z wieży Xardasa do miasta spotkamy Cavalorna. Jeżeli poinformujemy go, że celem naszej podróży jest powrót do Górniczej Doliny, poprosi nas
  sprawdzenie, czy jego dawna chata jescze istnieje. Zadanie to można wykonać dopiero w drugim rozdziale. Będąc już w Górniczej Dolinie nie będzie problemu ze znalezieniem chaty, gdyż odnajziemy ją podczas wykonywania zadania dla Garonda. Znajduje się ona przy jaskini w któreh znajduje się paladyn Marcos. W chacie znajduje się sakiewka Cavalorna, którą należy mu zwrócić.

  Ułatwione przyjęcie do klasztoru

  Zleceniodawca: Daron
  Doświadczenie: 300

  Vatras może pomoc w dostaniu się do klasztoru w uproszczonym trybie. W tym celu należy odnaleźć Maga Ognia Darona przebywającego na targowisku. Zleci on nam odnalezienie cennego posążka. Figurka owa weszła w posiadanie goblinów. Udajemy się do jaskini znajdującej się niedaleko gospody Martwa Harpia, na drodze do włości Onara. Jeden z goblinów w niej przebywający będzie miał posążek. Aby zostać dopuszczonym do klasztoru należy jeszcze mieć
  owce. W tym celu udajemy się na farmę Onara. Za domem właściciela rozmawiamy z Pepe. Za sto sztuk złota wejdziemy w posiadanie Betty, z którą udajemy się do klasztoru. Warto pamiętać że owca nie jest tak szybka jak Bezimienny, więc co chwila należy jej pilnować. Przed bramą klasztoru oznajmiamy Pedrowi że mamy posążek, dzięki czemu nie musimy płacić tysiąca złotych monet. Posążek oddajemy Goraxowi, którego znajdziemy w jednej z komnat.

  Ułatwione przyjęcie do najemników

  Zleceniodawca: Cord
  Doświadczenie: 300

  Aby zyskać łatwiejszy start wśród Najemników należy porozmawiać z Laresem znajdującym się w porcie. Wyśle on nas do Corda, który przebywa na damie Onara, po prawej stronie domu właściciela ziemskiego. Najemnik wyśle nas do obozu bandytów znajdującego się na pobliskiej górze. W zamian jednak chce by spenetrować Górską Fortecę w której przebywają Bandyci. Strażnikowi orzy bramie podajemy imię Dextera, a następnie rozmawiamy z hersztem bandy. Kiedy ponownie do niego zagadamy rozpocznie się wałka z bandytami, pomaże nam w niej pirat Greg. Teraz wystarczy wrócić do Corda i poinformować go o wykonaniu zadania.

  Ułatwione przyjęcie do straży miejskiej

  Zleceniodawca: Martin
  Doświadczenie: 400

  Jeśli zamierzamy w ekspresowym tempie znaleźć się w straży miejskiej, a nie posiadamy nawet obywatelstwa, udajemy się do Laresa. Najemnik opowie
  nam o Martinie kwatermistrzu, osobie która może pomóc szybciej dostać się do straży. Martin będzie chciał abyśmy pilnowali skrzyń w nocy, w których ktoś majstruje. Gdy powrócimy na miejsce o północy natkniemy się na Rangara. Po rozmowie ze złodziejaszkiem udajemy się do gospody Kardifa, by powiedzieć Martinowi kto grzebie w jego rzeczach. Następnie z listem jaki otrzymamy od kwatermistrza udajemy się do Lorda Andre przebywającego w koszarach miejskich.

  Wiadomość

  Zleceniodawca: Vatras
  Doświadczenie: 300

  Vatras wręczy nam list do Saturasa, o którego w późniejszym etapie gry upomni się przywódca Magów Wody.

  Wodny Kręg

  Zleceniodawca: Cavalorn
  Doświadczenie: 1150

  O istnieniu Wodnego Kręgu dowiemy się od Cavalorna, który na początku zostaje napadnięty przez bandytów. Aby dołączyć do Kręgu należy pomóc Cavalornowi oraz porozmawiać z Magiem Wody – Vatrasem, który przebywa w Khorins, oraz oddać mu przesyłkę którą pierwotnie miał dostarczyć myśliwy. Członkiem Wodnego Kręgu można zostać dopiero po dostaniu się do jednej z gildii, dostarczeniu wiadomości Xardasa do Lorda Hagena, oraz wypełnieniu jednego z dwóch zadań zleconych przez Maga Wody.
  Gdy wszystkie warunki zostaną wykonane Vatras zdradza miejsce spotkania członków Kręgu. Daje on również pierścień z Akwamarynem – znak rozpoznawczy. Spotkanie odbędzie się w kwaterze głównej Kręgu – Gospodzie pod Martwą Harpią, znajdującą się między klasztorem Magów Ognia i włościami Onara. Otrzymamy zbroję Wodnego Kręgu, oraz broń – pikę. Jako oficjalny członek Kręgu należy zameldować się u Vatrasa, by zakończyć zadanie.

  Zaginieni ludzie

  Zleceniodawca: Bosper
  Doświadczenie: -

  Chcąc zatrudnić się u Bospera, musisz najpierw udać się na polowanie i przynieść mu sześć wilczych skór. W tej okolicy nie trudno znaleźć wilki. Kiedy już będziesz miał skóry, zostaniesz przyjęty. Możesz skorzystać z pomocy kręcącego się w pobliżu Bartoka i wybrać się z nim na polowanie.

  Zioła dla Constantina

  Zleceniodawca: Grom
  Doświadczenie: 25-250

  W dolince na południe od posiadłości Onara znajdziesz myśliwego Groma. Kiedy z nim porozmawiasz, okażę się, że jest głodny. Przynieś mu mleko, chleb i szynkę, a zdobędziesz troche punktów doświadczenia oraz będziesz mógł się od niego nauczyć sztuki oprawiania zdobyczy.

  Złota misa Bromora

  Zleceniodawca: Thekla
  Doświadczenie: 250

  Po tym, jak spuścisz lanie Bullko, kucharka Thekla poczęstuje cię gulaszem. Jak będziesz chciał więcej, wyśle cię do uzdrowicielki Sagitty po zioła. Udaj się do Sagitty i przynieś zioła Thekli, a otrzymasz kolejną porcję smakowitego posiłku.


  Reklama
  Phoenix
  » Strona Główna
  » ADOM
  » Fallout
  » Arcanum
  » Disciples
  » The Witcher
  » Icewind Dale
  » Imperium Diablo
  » The Elder Scrolls
  » Neverwinter Nights
  » Planescape: Torment
  Partnerzy

  Dragon Age
  Fall of Setarrif
  Mass Effect
  Witcher
  Fable

  Feniks z Popiolów - czekamy...
  Niniejsza strona jest czescia Wortalu Phoenix, znajdujacego sie aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyzszy link by dowiedziec sie wiecej.
  © 2002-2008 Gothic Site. modern warfare 3, rpg, hunted. jPortal.