Strefy
Gothic Site
Gothic
Gothic 2
Gothic 2: Noc Kruka
Gothic 3
ArcaniA: Gothic 4
Galeria
Gothic Site
» Strona główna
» Redakcja
» Rekomenduj nas
» Banery
» Kontakt

» Toplista Gothic
Suplementy
» Forum
» Wideoteka
» Chat - Gothic
» #gothic
» Głos Khorinis
» Piranha Bytes
» Spellbound
» Wywiady
» Encyklopedia
» Archivum Gothicus
Fanklub
Święte Przymierze
» O fanklubie
» Zakony
» Rangi
» Pojedynki ŚP
» Badania świata Gothic
» Wojny Bogów
» Archiwum konkursów
Dołącz do nas w sieci
Follow GothicSitePHX on Twitter
    Znajdujesz się w wortalu będącym książnicą gier cRPG z serii Gothic. Biblioteka spisanej wiedzy o uniwersum świata Gothic została podzielona na Strefy, które reprezentują odpowiednie kategorie. Każdy dział zawiera obszerne informacje poruszające określoną tematykę. Jako nawigacja po Strefach służy szczytowe menu oraz dopełniające je odnośniki w bocznym menu. Zapraszamy także na Forum Gothic, gdzie każdy może dołączyć się do dyskusji odbywających się w tysiącach wątków, zasięgnąć pomocy w przejściu gry, jak również komuś jej udzielić.


Rozdarta Dziewica - wprowadzenie | 13.09.2008

Prezentujemy tłumaczenie wprowadzenie do opowiadania "Rozdarta Dziewica". Jeszcze dzisiaj około południa postaramy się dodać przekład pierwszej część tej opowieści. Spellbound będzie publikował poszczególne części za pośrednictwe stron o Arcanii. Teraz wprowadzeni zostaniemy w historię Rozdartej Dziewicy oraz jej właścicielki, Murdry. Kolejne tawerniane opowieści będą powoli ujawniać nam, co wydarzyło się 10 lat pomiędzy Gothic 3 a Arcania: A Gothic Tale. Czytelnicy mogą poznać postacie, które później spotkają w grze; rozpoczynając od Murdry, właścicielki Rozdartej Dziewicy. Zapraszamy do rozwinięcia newsa...


Rozdarta Dziewica


"Rozdarta Dziewica" to tawerna w południowym Stewarku. Zlokalizowana jest na granicy orkowego lasu, gdzie stary szlak handlowy łączy Stewark ze Setarrif od wschodu oraz Tooshoo ze wschodnimi rozwidleniami. Wyglądając spoza okna na wyższych kondygnacjach bądź przez szczeliny w gnijącym drewnianym ogrodzeniu, gość u Dziewicy ma nie tylko dobry widok na ciemny las, ale również na wzburzone morze roztrzaskujące się o zachodnie wybrzeża Argaan.
Nazwisko właścicielki Rozdartej Dziewicy to Murdra. Jest otyła, zdecydowana, gburowata i szorstka; kobieta w średnim wieku, na którą nie chciałbyś trafić. Swego czasu, kiedy jeszcze Dziewica była nazywana Ostoją Rolnika - nazwa wybrana przez męża Murdry, której zupełnie się nie podobała - przemierzała gruzowiska nad Doliną Śmierci. Poza gruzem znalazła starożytną, wyniszczałą statuetkę. Szczegóły zatarły się na długo przed - jedyne do czego mogła dojść, to kobieta, której główa pękła w dół do połowy. Po badaniu przez pewien czas statuetki, Murdra miała objawienie: była to dziewica, której głowa została rozdarta przez topór. "To mogłoby przyciągnąć paru klientów", pomyślała Murdra i skierowała się z powrotem do tawerny, z zamiarem wysłania Rolnika do Beliara. Jej mąż ustąpił po ostrej gadce (poza tym, kto przejmuje się tym, co on myśli) i wkrótce potem tawerna otrzymała właściwą nazwę - przynajmniej, jeżeli miałeś zapytać Murdry.

» WorldofGothic.de
Dodał: Advocate Skomentuj [8]
Gothic Multiplayer

Zagraj za darmo w Gothic 2 z innymi fanami!
Gothic Multiplayer

Wspólne polowanie na trolla, pojedynki, pokonywanie niebezpieczeństw w świecie Gothic już możliwe!

Download
NOWE PLIKI:
» ArcaniA: Gothic 4 - Patch 1.02 (oficjalny crack)
» Gothic 3: Zmierzch Bogów - Edycja Rozszerzona (patch 2.0)
» Gothic 3 - Quest Pack 4 + CM 2.2 (wersja polska)
» ArcaniA: Gothic 4 - Mod Pack PL
» ArcaniA: Gothic 4 - LocFix PL
» Gothic 3 - Community Patch 1.74 INT


Sonda
Chcesz, aby Nordic Games rozwijało markę Gothic?

Tak, trzeba dać im szansę, czekam na efekty
Nie, nieważne, że to już inna, nowa firma - tak czy siak wara od tej serii


[poprzednie sondy]
Phoenix
» Strona Główna
» ADOM
» Fallout
» Arcanum
» Disciples
» The Witcher
» Icewind Dale
» Imperium Diablo
» The Elder Scrolls
» Neverwinter Nights
» Planescape: Torment
Partnerzy

Risen
Mass Effect 3
Dragon Age 2
Wiedźmin

Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
© 2002-2008 Gothic Site. Partnerzy: rpg, skyrim, call of duty. jPortal