Strefy
Gothic Site
Gothic
Gothic 2
Gothic 2: Noc Kruka
Gothic 3
ArcaniA: Gothic 4
Galeria
Gothic Site
» Strona główna
» Redakcja
» Rekomenduj nas
» Banery
» Kontakt

» Toplista Gothic
Suplementy
» Forum
» Wideoteka
» Chat - Gothic
» #gothic
» Głos Khorinis
» Piranha Bytes
» Spellbound
» Wywiady
» Encyklopedia
» Archivum Gothicus
Fanklub
Święte Przymierze
» O fanklubie
» Zakony
» Rangi
» Pojedynki ŚP
» Badania świata Gothic
» Wojny Bogów
» Archiwum konkursów
Dołącz do nas w sieci
Follow GothicSitePHX on Twitter
    Znajdujesz się w wortalu będącym książnicą gier cRPG z serii Gothic. Biblioteka spisanej wiedzy o uniwersum świata Gothic została podzielona na Strefy, które reprezentują odpowiednie kategorie. Każdy dział zawiera obszerne informacje poruszające określoną tematykę. Jako nawigacja po Strefach służy szczytowe menu oraz dopełniające je odnośniki w bocznym menu. Zapraszamy także na Forum Gothic, gdzie każdy może dołączyć się do dyskusji odbywających się w tysiącach wątków, zasięgnąć pomocy w przejściu gry, jak również komuś jej udzielić.


Czas Zapłaty - oficjalny patronat Gothic Site | 14.07.2008
Czas Zapłaty to modyfikacja, która już wielokrotnie była szumnie zapowiadana na łamach naszego serwisu. Monumentalne przedsięwzięcie stworzenia dodatku do Gothic, który w swej oryginalności przyczyni się do zainicjowania nowej jakości modów do tej niemal dziesięcioletniej już gry. Z tego też powodu Gothic Site jako najstarszy i największy portal z dziedziny gier Gothic podjął się patronatu medialnego nad projektem grupy The Modders.

W strefie Gothic odnajdziecie od dzisiaj nową sekcję „Czas Zapłaty”, która na bieżąco będzie aktualizowana o najnowsze informacje dotyczące prac i konkretnych jej rezultatów nad Czasem Zapłaty.
Z tejże okazji również publikujemy dzisiaj niewielki wywiad z dwoma członkami grupy The Modders, którzy nie tyle rzucą nowe światło na samą modyfikację, co zahaczą o kilka ciekawych wątków dotyczących samej grupy, forum themodders.org i jej społeczności.

» Wywiad z TheModders
» Strefa Gothic
» Oficjalna strona Czasu Zapłaty
» Forum TheModders.org
» Kategoria Czas Zapłaty na forum Gothic Site


AddoN: Miło mi powitać dwóch członków grupy TheModders, odpowiedzialnych… No właśnie, za co jesteście odpowiedzialni?

Shergar: Nie lubię jak ktoś mnie nazywa członkiem, szczególnie inny facet :D Myślę, że jesteśmy na tyle odpowiedzialni, aby udzielić wiarygodnych i wystarczających odpowiedzi na Twoje pytania ;) W każdym razie sprawiamy pozory odpowiedzialności...
Ja jestem odpowiedzialny za skryptowanie zadań i dialogów, za fabułę i w przyszłości także za spacera, czyli lvl design.

Orcwarior: Zapamiętam sobie ten level design Shergar :D

AddoN: Idzie na to rwać laski?

Shergar: Oczywiście, ale tylko te mniej rozgarnięte :D

Orcwarior: Jeżeli o mnie chodzi jestem odpowiedzialny za wszystko - głównie za skrypty i koordynację prac, ale także grafikę, scenariusz, obijanie się itd.

AddoN: Pierwsza część Gothic jest bez wątpienia grą uniwersalną. Niestety, patrząc na obecne pokolenie fanów, widzi się, że swoja przygodę z Gothic zaczynali oni od części późniejszych. Jak chcecie przekonać ich, że warto dla Czasu Zapłaty poświęcić się i zainstalować tę niemal wiekową już grę?

Shergar: Przede wszystkim Gothic 1 posiada unikatowy klimat, jest to jedna z tych niewielu gier, do których chce się wracać wiele razy. Fabuła podstawki także była dość ciekawa, głównie za sprawą wykreowanego przez Piranha Bytes miejsca, w którym rozgrywa się akcja gry - Kolonia Karna. Dzięki modyfikacji Czas Zapłaty gracz będzie miał możliwość lepszego poznania Kolonii, świata, w którym żyją przestępcy różnej maści, świata ludzkich instynktów, hipokryzji a także tajemnic. Dodatkowo Czas Zapłaty wniesie do gry Gothic bardzo dużo nowych rozwiązań, np. walka dwoma mieczami, poprawiony i zbalansowany system rozwoju postaci, wiele nowych i unikatowych a przy tym dobrze dopracowanych umiejętności, np. alchemia, kowalstwo, szybka nauka. Ważna jest także fabuła, która rozgrywać się będzie podczas trzech ostatnich rozdziałów głównej historii. Dzięki temu przybliżony zostanie ten etap rozgrywki. Gracz pozna zupełnie nowy obóz, jego cele i dążenia a także pozna trochę alternatywną fabułę modyfikacji. Warto też wspomnieć o poprawionych teksturach i lepszych modelach a także nowej muzyce. Czas Zapłaty wniesie tyle nowego, że Gothic ponownie okaże się zupełnie inna grą niż ta, którą zapamiętali gracze z podstawowej wersji.

AddoN: Ilu członków liczy aktualnie zespół pracujący nad Czasem Zapłaty?

Orcwarior: Sam czasem zadaje sobie te pytanie. Aktualny zespół The Modders liczy aż 15 osób, nie jest to jednak 10 scenarzystów i 5ciu skryperów/grafików/level designerów team jest dość wyrównany jeżeli chodzi o specjalizacje. W jego skład wchodzą: - Kazzmir, Shergar, Aragorn, Lavius,  Kereth, Lesterek, PoP_Gniezno, Zysk, Królik, Mario, Zdunek, Thoro, Jedaith, Xoro i ja ;)

AddoN: Czy są to jedynie osoby skupione w grupie The Modders, czy może ludzie z innych zespołów też maczają w tym palce?

Shergar: Co do mnie. Prócz modyfikacji Czas Zapłaty pracuję też nad kilkoma innymi projektami w tym nad tym: blackicetales.com. Niedawno The Poziomkaz miało zabrać się za nową modyfikację, tym razem miała być dedykowana do gry Wiedźmin. Jednak zdecydowaliśmy, że rozsądniej będzie pomóc Orkowi nad Czasem Zapłaty i przyspieszyć prace nad modem, a także dodać swoje trzy grosze do tego "wiekopomnego" osiągnięcia 
Nie będę rozpisywał się o BIT, jeżeli ktoś chce sprawdzić to zapraszam na stronę internetową: blackicetales.com albo na nasze forum: bone-fracture.pl (kryptoreklama :D).

AddoN: Jak wygląda morale zespołu? Czy jest coś takiego, co jest w stanie odwieść was od prac nad Czasem Zapłaty?

Shergar: Odwieść? Hmm propozycje z Epic albo RED co najwyżej :D Ale pracować nad modem można też po pracy czego jestem najlepszym przykładem :P

Orcwarior: W teamie pracuje się dość dobrze, każdy wykonuje przydzielone dla niego zadania, ostatnio jest raczej więcej argumentów motywujących, niż tych które miałyby nas zniechęcić - ale projekt przetrwał już najgorsze kataklizmy

Shergar: Ale rzeczywiście motywacja przy amatorskich projektach to zawsze największy problem. Prawda jest taka, że robić mody trzeba lubić, i jest to nie tylko walka z ograniczeniami w postaci niedoskonałych narzędzi modderskich, bugów gry, ale także zmaganie z samym sobą kiedy przychodzi kryzys i chęć rzucenia tego wszystkiego w cholerę. Grunt to nie patrzeć się na innych i robić swoje.

AddoN: Wasza modyfikacja zyskuje coraz większe uznanie w oczach polskich fanów, jednak ostatnio jej echa dodarły za naszą zachodnią granicę. Czy planujecie światową ekspansję Czasu Zapłaty, jeżeli uda się wdrążyć wszystkie zaplanowane rozwiązania techniczne?

Shergar: Na pewno. Moim zdaniem przygotowanie wersji angielskiej modyfikacji jest dużo istotniejsze niż jej polski dubbing. Ale tym będziemy się martwić po premierze

Orcwarior: Mamy nadzieję ze zainteresowanie modem zagranicą wystarczą aby z ich pomocą przetłumaczyć modyfikację na inne języki, ale to okaże się po premierze. Co do nowinek technicznych to wprowadzamy wszystkie, gdyż te zbędne odrzucamy jeszcze w fazie konceptu, jeżeli nie pasują do klimatu albo jeżeli stwierdzimy ze byłyby upychane zbyt "na siłę"

AddoN: Może już dość o samym modzie. Powiedzcie mi proszę, jakie nadzieje wiąże zespół podejmując współpracę z Gothic Site?

Orcwarior: Między innymi mamy nadzieję dotrzeć do jeszcze większej ilości fanów Gothica - bo to w końcu dla nich powstaje ta modyfikacja.

Shergar: Zależy nam bardzo na tym, aby o modyfikacji jeszcze przed jej premierą dowiedziało się jak najwięcej ludzi w tym użytkowników Gothic Site. Wiadomo, że im większa dostępność do informacji, tym większy rozgłos i większa społeczność, tych którzy będą na moda czekać. Poza tym zainteresowanie graczy wpływa też pozytywnie na naszą motywację do pracy  Zawsze przyświecało nam bowiem takie motto - od graczy, dla graczy

AddoN: Czy prowadzicie podobną współpracę z innymi serwisami?

Shergar: Z Tawerną Gothic współpraca układa się na podobnym, jednak nieco niższym poziomie. Dodatkowo z forum TheModders.org, oraz wysłane zostały informacje na World of Gothic.

AddoN: Społeczności for TheModders i Gothic Site nie dzielą zbyt dobre relacje w sensie ogólnym. Czy sądzisz, że dzięki tej inicjatywie ludzie z tych dwóch miejsc zaczną patrzeć na siebie inaczej?

Shergar: Hmm nie wydaje mi się. Wzajemna antypatia wzięła się z zamierzchłych czasów i o dziwo ta eskalacja wzajemnej niechęci jest w tej chwili większa po stronie geesu. Prawdę mówiąc nigdy nie traktowaliśmy tego jak "świętą wojnę", ale raczej jako "rozrywkę”, choć wcale nie uważam, że to było coś pozytywnego. Najważniejsze, że TM i Gees potrafią ze sobą nadal współpracować.

Orcwarior: Wojna GS i TM to już coś, do czego każdy się chyba przyzwyczaił, dla mnie aktualnie to akurat najmniejsze zmartwienie.

AddoN: Czego byście sobie życzyli na czas pozostały do premiery Czasu Zapłaty?

Shergar: Przede wszystkim jak najmniej dziwnych bugów, silnej wioli beta testerów i niekończącej się motywacji do pracy :D

Orcwarior: Dokładnie dużo motywacji i czasu, który można przeznaczyć na pracę. Wzrastającego community fanów. I tańszej żywności w sklepach.

AddoN: Życzę zatem powodzenia i razem z innymi niecierpliwie czekam na nowe informacje dotyczące Waszego moda!

Shergar: Powodzenia nigdy za wiele, ale nam bardziej przyda się motywacja. Zapewne wpłynie na nią owocna współpraca z geesem.
[to ostatnie to wazelina, możesz to wyciąć :D]

Orcwarior: Dziękujemy, na nowe informację nie damy wam długo czekać.
Dodał: AddoN Skomentuj [2]
Gothic Multiplayer

Zagraj za darmo w Gothic 2 z innymi fanami!
Gothic Multiplayer

Wspólne polowanie na trolla, pojedynki, pokonywanie niebezpieczeństw w świecie Gothic już możliwe!

Download
NOWE PLIKI:
» ArcaniA: Gothic 4 - Patch 1.02 (oficjalny crack)
» Gothic 3: Zmierzch Bogów - Edycja Rozszerzona (patch 2.0)
» Gothic 3 - Quest Pack 4 + CM 2.2 (wersja polska)
» ArcaniA: Gothic 4 - Mod Pack PL
» ArcaniA: Gothic 4 - LocFix PL
» Gothic 3 - Community Patch 1.74 INT


Sonda
Chcesz, aby Nordic Games rozwijało markę Gothic?

Tak, trzeba dać im szansę, czekam na efekty
Nie, nieważne, że to już inna, nowa firma - tak czy siak wara od tej serii


[poprzednie sondy]
Phoenix
» Strona Główna
» ADOM
» Fallout
» Arcanum
» Disciples
» The Witcher
» Icewind Dale
» Imperium Diablo
» The Elder Scrolls
» Neverwinter Nights
» Planescape: Torment
Partnerzy

Risen
Mass Effect 3
Dragon Age 2
Wiedźmin

Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
© 2002-2008 Gothic Site. Partnerzy: rpg, skyrim, call of duty. jPortal