Strefy
Gothic Site
Gothic
Gothic 2
Gothic 2: Noc Kruka
Gothic 3
ArcaniA: Gothic 4
Galeria
Gothic Site
» Strona główna
» Redakcja
» Rekomenduj nas
» Banery
» Kontakt

» Toplista Gothic
Suplementy
» Forum
» Wideoteka
» Chat - Gothic
» #gothic
» Głos Khorinis
» Piranha Bytes
» Spellbound
» Wywiady
» Encyklopedia
» Archivum Gothicus
Fanklub
Święte Przymierze
» O fanklubie
» Zakony
» Rangi
» Pojedynki ŚP
» Badania świata Gothic
» Wojny Bogów
» Archiwum konkursów
Dołącz do nas w sieci
Follow GothicSitePHX on Twitter
    Znajdujesz się w wortalu będącym książnicą gier cRPG z serii Gothic. Biblioteka spisanej wiedzy o uniwersum świata Gothic została podzielona na Strefy, które reprezentują odpowiednie kategorie. Każdy dział zawiera obszerne informacje poruszające określoną tematykę. Jako nawigacja po Strefach służy szczytowe menu oraz dopełniające je odnośniki w bocznym menu. Zapraszamy także na Forum Gothic, gdzie każdy może dołączyć się do dyskusji odbywających się w tysiącach wątków, zasięgnąć pomocy w przejściu gry, jak również komuś jej udzielić.


Wywiad ze Spellbound | 24.08.2007
Na wczorajszej konferencji prasowej podczas której wzięli udział przedstawiciele JoWooD i Spellbound, redaktorzy World of Gothic przeprowadzili krótki wywiad z udziałem Jochen Hamma. W kręgu ciekawości redaktorów WoG znalazł się tworzony przez Spellbound Gothic 4. Nie udało im się dowiedzieć niestety niczego konkretnego, jednak informacje które uzyskali, rzucają nowe światło na kierunek, w jakim podąży nowy developer podczas tworzenia gry.

» Tłumaczenie wywiadu
» Wywiad w wersji oryginalnej
» Dyskusja na forum


World of Gothic: Dlaczego wy? Co spowodowało, że zostaliście wybrani do tego zadania?

Spellbound: Z Grami fabularnymi doświadczenie ma kilku członków naszego studia. Decydujące też było to, że nasz team osiągał sukcesy w wielu rodzajach gier – na rodzimym terenie, jak i na arenie międzynarodowej.
W naszym zespole jest wielu fanów Gothic. Jego scenariusz, atmosfera, kolory, naturalna fantastyka potwornie nas kręcą.

World of Gothic: Z jakimi grami byliście utożsamiani do tej pory?

Spellbound: Tworzyliśmy najróżniejsze gatunkowo gry – strategie, symulacje ekonomiczne, czy też gry fabularne wydawane na terenie Niemiec.

World of Gothic: W jakie gry, prócz Gothic, chętnie gracie?

Spellbound: Jesteśmy wielbicielami Gothic od samego początku. Jako zespół jesteśmy podzieleni. Są u nas fani każdej większej serii RPG. Przede wszystkim jest to Gothic, Oblivion oraz Two Worlds, Dungeon-Siege, Diablo II, Titan Quest oraz WoW , Fallout, Planescape, Baldur’s Gate, gry Wizard’a. W zespole są również wielbiciele gier przygodowych i strategii, ale o tym zapewne opowiedzą wam sami przy najbliższej okazji.

World of Gothic: Czy znacie nasze forum (http://www.worldofgothic.de/foren/), jakie macie zdanie o bardzo uważnych i krytycznych fanach?

Spellbound: Naturalnie, że znamy Wasze forum. Po zawarciu umowy z JoWooD zbieraliśmy wszelkie niezbędne informacje, analizowaliśmy strony WWW i fora dyskusyjne. Wasze forum przy tym było pierwszym miejscem, od którego zaczęliśmy. Ustalaliśmy czego oczekują fani. Porównywaliśmy mocne i słabe strony serii Gothic, po czym przedstawiliśmy nasze propozycje wydawcy. Podczas samego procesu tworzenia gry na bieżąco będziemy przeglądać wasze forum i starać się ustosunkowywać do sugestii społeczności fanowskiej.

World of Gothic: Kiedy możemy spodziewać się nowej części Gothic? Czy jakieś terminy zostały już ustalone?

Spellbound: Obecnie czas tworzenia gier zamyka się w przedziale od 12 do 24 miesięcy. Przy grach fabularnych jest to okres często o wiele dłuższy. Tak było w przypadku wcześniejszych części Gothic, czy przy tworzeniu Oblivion’a, oraz innych gier tego typu. Musicie dać nam czas nad zastanowieniem się ile czasu będziemy potrzebowali, do stworzenia oryginalnej gry.

World of Gothic: Czy nowa część Gothic jest tworzona na konsole, czy będzie jedynie grą komputerową?

Spellbound: Karty graficzne w komputerach PC przewyższają jakościowo konsole już dzisiaj. Dlatego Gothic będzie tworzony na komputery osobiste, przynajmniej do czasu, aż ten dystans nie zostanie wyrównany. Czy i kiedy Gothic 4 powstanie na konsole – te informacje zapewne poda wydawca JoWooD.

World of Gothic: Gothic to gra z bardzo sentymentalnymi fanami. Co jest dla was sercem tej serii?

Spellbound: Nieprawdopodobnie nastrojowy świat, świetna muzyka, skrupulatna oprawa foniczna (już od pierwszej części, kiedy pełne udźwiękowienie gier nie było częstą rzeczą), oraz niesamowity styl, tak odmienny w porównaniu z innymi projektami.

World of Gothic: Jakimi zasadami będziecie się kierować podczas realizowania projektu? Jakie rzeczy chcecie zachować, a z czego chcecie zrezygnować?

Spellbound: Eksploatacja i odkrywanie są dla nas dwoma największymi atutami w grach Gothic, które nie ulegną zmianie. Chcemy stworzyć nieco mroczniejszą grafikę, która w połączeniu ze świetną muzyką i narracją będą budować klimat do przemierzania i odkrywania świata gry.

World of Gothic: Scena modderska była siłą, która napędzała wcześniejsze części Gothic. Czy bierzecie ją pod uwagę? Czy zamierzacie opublikować w przyszłości narzędzia modderskie, które pozwolą społeczności fanów tworzyć własne moduły?

Spellbound: Myślimy o tym. Będziemy dyskutowali na ten temat z wybranymi modderami. Chcemy uwzględniać ich prośby względem narzędzi modderskich.

World of Gothic: We wcześniejszych wersjach kładziony był nacisk na podział świata. Czy w nowych Gothic będziecie działali podobnie?

Spellbound: Historia będzie spójna i dopasowana do każdego rozdziału gry. Nie stwarza to jednak przymusu, by tworzyć ograniczenia takiego typu, że w danym rozdziale gracz będzie działał w narzuconej części świata. Aby odpowiedzieć na to pytanie, będziemy musieli jeszcze wiele rzeczy ustalić.

World of Gothic: Czy w najbliższym czasie, będziemy mogli liczyć na jakieś szczegóły na wasz temat? Kim jesteście i kto jest za co odpowiedzialny w zespole?

Spellbound: Będziemy utrzymywali z wami bardzo ścisły kontakt. W najbliższych miesiącach będziecie mogli uzyskać od nas odpowiedzi na pytania w formie wywiadów. Podczas tworzenia Gothic 4 wasze opinie są dla nas jednakowo ważne. Nie robimy Gothic 4 dla NAS, tylko dla WAS.

World of Gothic: Bardzo dziękuję za wywiad.

Dodał: AddoN Skomentuj [0]
Gothic Multiplayer

Zagraj za darmo w Gothic 2 z innymi fanami!
Gothic Multiplayer

Wspólne polowanie na trolla, pojedynki, pokonywanie niebezpieczeństw w świecie Gothic już możliwe!

Download
NOWE PLIKI:
» ArcaniA: Gothic 4 - Patch 1.02 (oficjalny crack)
» Gothic 3: Zmierzch Bogów - Edycja Rozszerzona (patch 2.0)
» Gothic 3 - Quest Pack 4 + CM 2.2 (wersja polska)
» ArcaniA: Gothic 4 - Mod Pack PL
» ArcaniA: Gothic 4 - LocFix PL
» Gothic 3 - Community Patch 1.74 INT


Sonda
Chcesz, aby Nordic Games rozwijało markę Gothic?

Tak, trzeba dać im szansę, czekam na efekty
Nie, nieważne, że to już inna, nowa firma - tak czy siak wara od tej serii


[poprzednie sondy]
Phoenix
» Strona Główna
» ADOM
» Fallout
» Arcanum
» Disciples
» The Witcher
» Icewind Dale
» Imperium Diablo
» The Elder Scrolls
» Neverwinter Nights
» Planescape: Torment
Partnerzy

Risen
Mass Effect 3
Dragon Age 2
Wiedźmin

Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
© 2002-2008 Gothic Site. Partnerzy: rpg, skyrim, call of duty. jPortal