Strefy
Gothic Site
Gothic
Gothic 2
Gothic 2: Noc Kruka
Gothic 3
ArcaniA: Gothic 4
Galeria
Gothic Site
» Strona główna
» Redakcja
» Rekomenduj nas
» Banery
» Kontakt

» Toplista Gothic
Suplementy
» Forum
» Wideoteka
» Chat - Gothic
» #gothic
» Głos Khorinis
» Piranha Bytes
» Spellbound
» Wywiady
» Encyklopedia
» Archivum Gothicus
Fanklub
Święte Przymierze
» O fanklubie
» Zakony
» Rangi
» Pojedynki ŚP
» Badania świata Gothic
» Wojny Bogów
» Archiwum konkursów
Dołącz do nas w sieci
Follow GothicSitePHX on Twitter
    Znajdujesz się w wortalu będącym książnicą gier cRPG z serii Gothic. Biblioteka spisanej wiedzy o uniwersum świata Gothic została podzielona na Strefy, które reprezentują odpowiednie kategorie. Każdy dział zawiera obszerne informacje poruszające określoną tematykę. Jako nawigacja po Strefach służy szczytowe menu oraz dopełniające je odnośniki w bocznym menu. Zapraszamy także na Forum Gothic, gdzie każdy może dołączyć się do dyskusji odbywających się w tysiącach wątków, zasięgnąć pomocy w przejściu gry, jak również komuś jej udzielić.


ArcaniA - zapowiedź w PC Games | 13.07.2010
Serwis PC Games przygotował obszerną zapowiedź najnowszej odsłony Gothic. Zawiera ona wiele interesujących informacji, więc podjęliśmy się przetłumaczenia jej na język polski. Traktuje ona głównie o systemie walki, mechanice i fabule. Wszystkie nowe informacje wkrótce zostaną zaktualizowane. Zapraszamy do lektury, tekst w j. polskim w rozwinięciu newsa.

Przy okazji zachęcamy wszystkich czytelników do zainteresowania się naszymi nowymi kanałami aktywności - możecie zostać naszymi fanami na Facebooku i śledzić GS na Blipie i Twitterze. Przypominamy także o naszym kanale YT, gdzie możecie nas subskrybować. Mamy także swój profil na nk.pl Pokażmy, że fanów Gothic jest wielu!

» Dyskusja na forum


ArcaniA: Gothic 4 - Zapowiedź. Wszystko o walce, tworzeniu przedmiotów, minimapie i więcejArcaniA: Gothic 4 to odnowiona walka, magia i system tworzenia przedmiotów. PC Games sprawdza jak to działa i dostarcza interesujących informacji o minimapie, fabule i poziomach trudności.

JoWooD wyposażył PC Games w najnowszą wersję gry ArcaniA: Gothic 4 i mogliśmy położyć na niej ręce. Naszym pierwszym celem jest osada magów, Toshoo, z gigantycznym drzewem na środku bagien na wyspie Argaan - największej w Arcanii. Kilka kroków dalej trafimy na wioskę o nazwie "Czarna Woda" (nazwa wybrana rok temu w konkursie na nazwę tej osady - przyp. tłum.), gdzie osiedlili się kupcy i handlarze. Dość proste zadanie - musimy zabić kilka topielców, aby dostać się do miasta. Dostrzegamy - oprócz lepszej jakości dźwięku - wielki kamień teleportacyjny. Możemy dzięki niemu podróżować do innych - już odkrytych - miejsc, gdzie są kamienie. Teleport do każdego miejsca nie jest możliwy.

Minimapa pokryta jest mgłą wojny (chodzi prawdopodobnie o zasłonięte, nieodkryte tereny - przyp. tłum.). Po odwiedzeniu określonego miejsca jest ono pokryte cienką otoczką na minimapie. Można przełączać widoki, aby np. wyświetlały się na mapie jaskinie. Dobre: mapa jest łatwiejsza i bardziej intuicyjna niż w poprzednich odsłonach serii Gothic. Ponadto możesz nanosić notatki, ustawiać swoje oznaczenia celu i - opcjonalnie - pokazywać "przedmioty questowe".

System walki przypomina ten z Wiedźmina. Musisz klikac w odpowiednim momencie, aby uzyskać najbardziej skuteczny atak. W zależności od poziomu rozwinięcia umiejętności walki jest możliwe wykonanie aż do 5 manewrów combo w jednej chwili. Alternatywnie, można zadać mocny cios, który powali wroga na ziemię. Musisz jedynie przytrzymać dłużej przycisk ataku. Dokładne celowanie nie jest wymagane, bo broń zadaje obrażenia wszystkim, którzy są w jej zasięgu. Ruch jest bardzo ważny w walce. Musisz ciągle robic uniki i blokować ciosy wszystkich wrogów, którzy cię chcą zniszczyć, bohater ciągle jest w ruchu, cofa się, blokuje tarczą i mieczem, "wiruje" wokół przeciwnika. Podobnie działa system magii. Najskuteczniejszą kulę ognia otrzymamy, gdy przytrzymamy przycisk ataku. Przez rozwój postaci możemy zwiększyć potęgę tego czaru.

Noszony pancerz wpływa na szybkość ruchu bohatera. Stosujesz ciężką zbroję - poruszasz się wolniej. Masz na sobie lekkie nakrycie z tkaniny - jesteś szybki jak łasica. Nawet pogoda ma wpływ na tempo bohatera. Jednak w prezentacji nie dało się tego odczuć.

Nie tylko system walki przeszedł gruntowny remont - system tworzenia przedmiotów także się zmienił: w świecie są osełki i stoły alchemiczne, ale tylko jako ozdoby. Przedmioty tworzy się w specjalnym menu. Nie musisz również mieć jakichś umiejętności, wystarczy przepis i możesz stworzyć przedmiot. W sumie jest tylko dziesięć umiejętności - np. walka wręcz, dystansowa i magia. Punkty umiejętności można rozdawać bezpośrednio w oknie, już nie są potrzebni nauczyciele.

Tło fabularne i samouczek

Były bohater Gothic 3 stał się królem Myrtany. Rhobarem III. Chce dołączyć do królestwa wyspy Feshyr i Argaan. Twoja historia rozpoczyna się trochę inaczej, bo tym razem nie ucierpiałeś z powodu straty pamięci, ale zaczynasz jako pasterz na startowej wyspie Feshyr. Zaczyna się od prawdziwej historii miłosnej z ukochaną, Ivy. W trzech misjach-samouczkach musisz udowodnić ojcu wybranki, że jesteś jej godny: broń biała, dystansowa i tworzenie przedmiotów. Po odniesieniu sukcesów rozpocznie się przygoda z ślubem. Jednak na horyzoncie widać statek... Jest przepełniony żołnierzami...

Zespół badania jakości ArcaniA: Gothic 4 rozpoczął pracę w październiku 2009 i składa się ze stałego, 10-osobowego zespołu. Pozwoli to uniknąć błędów jak przy klęsce JoWooD z Gothic 3. Planowane jest demo, w celu przekonania krytyków nowej gry. W dialogach spotkamy również typowe dla serii Gothic żarty w dialogach, które dostrzegą starzy fani. Ponadto ArcaniA: Gothic 4 ma 4 poziomy trudności: łatwy, normalny, trudny i Gothic. W najtrudniejszym trybie jest wyłączona np. minimapa.
Dodał: Macrentofeth Skomentuj [15]
Gothic Multiplayer

Zagraj za darmo w Gothic 2 z innymi fanami!
Gothic Multiplayer

Wspólne polowanie na trolla, pojedynki, pokonywanie niebezpieczeństw w świecie Gothic już możliwe!

Download
NOWE PLIKI:
» ArcaniA: Gothic 4 - Patch 1.02 (oficjalny crack)
» Gothic 3: Zmierzch Bogów - Edycja Rozszerzona (patch 2.0)
» Gothic 3 - Quest Pack 4 + CM 2.2 (wersja polska)
» ArcaniA: Gothic 4 - Mod Pack PL
» ArcaniA: Gothic 4 - LocFix PL
» Gothic 3 - Community Patch 1.74 INT


Sonda
Chcesz, aby Nordic Games rozwijało markę Gothic?

Tak, trzeba dać im szansę, czekam na efekty
Nie, nieważne, że to już inna, nowa firma - tak czy siak wara od tej serii


[poprzednie sondy]
Phoenix
» Strona Główna
» ADOM
» Fallout
» Arcanum
» Disciples
» The Witcher
» Icewind Dale
» Imperium Diablo
» The Elder Scrolls
» Neverwinter Nights
» Planescape: Torment
Partnerzy

Risen
Mass Effect 3
Dragon Age 2
Wiedźmin

Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
© 2002-2008 Gothic Site. Partnerzy: rpg, skyrim, call of duty. jPortal