Strefy
Gothic Site
Gothic
Gothic 2
Gothic 2: Noc Kruka
Gothic 3
ArcaniA: Gothic 4
Galeria
Gothic Site
» Strona główna
» Redakcja
» Rekomenduj nas
» Banery
» Kontakt

» Toplista Gothic
Suplementy
» Forum
» Wideoteka
» Chat - Gothic
» #gothic
» Głos Khorinis
» Piranha Bytes
» Spellbound
» Wywiady
» Encyklopedia
» Archivum Gothicus
Fanklub
Święte Przymierze
» O fanklubie
» Zakony
» Rangi
» Pojedynki ŚP
» Badania świata Gothic
» Wojny Bogów
» Archiwum konkursów
Dołącz do nas w sieci
Follow GothicSitePHX on Twitter
    Znajdujesz się w wortalu będącym książnicą gier cRPG z serii Gothic. Biblioteka spisanej wiedzy o uniwersum świata Gothic została podzielona na Strefy, które reprezentują odpowiednie kategorie. Każdy dział zawiera obszerne informacje poruszające określoną tematykę. Jako nawigacja po Strefach służy szczytowe menu oraz dopełniające je odnośniki w bocznym menu. Zapraszamy także na Forum Gothic, gdzie każdy może dołączyć się do dyskusji odbywających się w tysiącach wątków, zasięgnąć pomocy w przejściu gry, jak również komuś jej udzielić.


Arcania w rękach redaktorów GameSpot | 07.06.2009
Na łamach serwisu GameSpot ukazał się artykuł opisujący wrażenia z zakończonych targów Electronic Entertaiment Expo 2009 na temat gry Arcania: A Gothic Tale. Można się z niego dowiedzieć wielu nowych, ciekawych rzeczy. Redaktorzy m.in. o wygodnym i szybki przełączaniem między magią, bronią do walki bezpośredniej i na dystans, które ma być podobne do zastosowania w Fable II. Pełne tłumaczenie artykułu znajduje się w rozwinięciu newsa.

» Oryginalna wersja artykułu - j. angielski


Arcania: A Gothic Tale Hands-OnAutor artykułu w oryginalnej, angielskiej wersji: Justin Calvert, GameSpot

Dzisiaj wcześnie, podczas spotkania z JoWood mieliśmy okazję przyjrzeć się wersji na PC gry pt. Arcania: A Gothic Tale, nad którą prace ciągle się toczą. Czwarta część serii jest ponoć skierowana w stronę w amerykańskich graczy, u których legendarne gry z sagi Gothic nie cieszyły się zbytnią popularnością.

Według przedstawiciela JoWood jednym z głównych problemów braku popularności poprzednich części w Ameryce była ich zbyt mała intuicyjność i przystępność. Aby to zmienić wprowadzono dwie rzeczy, które są nowe dla serii. Pierwszą jest minimapa w prawym górnym rogu ekranu, a drugą "quest tracker" w stylu World of Warcraft. Z pewnością wywoła to zdziwienie u większości fanów, lecz są to z pewnością kroki w właściwym kierunku.

Jak już wcześniej było mówione, akcja Arcanii odbywa się 10 lat po wydarzeniach z poprzedniej części. Otrzymujemy nowego Bezimiennego, który dostaje zadanie polegające na ukaraniu głównego bohatera z poprzedniczek, który jest teraz złym królem. Nasz nowy heros nie jest na początku wyposażony, ale w grze będzie występowało rzekomo ok. 100 różnych broni i fragmentów pancerzy, które mogą piorunująco zmienić wygląd bohatera jak i atrybuty.

Bronie w Arcanii obejmują łuki jak i zwykły, znany i normalny oręż do walki bezpośredniej - zarówno dwuręczny jak i jednoręczny, którego będzie można używać także w połączeniu z tarczą. Ponadto będziesz miał dostęp do wielu magicznych zaklęć, które są ułożone w odpowiedniej kolejności: od prostych zaklęć ognia do potężnych czarów zmiany pogody i pory dnia. Podobnie jak w Fable II magia, broń do walki bezpośredniej i dystansowa - każde z nich będzie przypisane do innego przycisku, umożliwiając szybkie przełączanie między nimi. Po naciśnięciu każdego z tych przycisków wykonasz inny atak. Jeżeli naciśniesz przycisk przypisany do magii to wykonasz atak świetlny, im dłużej go przytrzymasz tym bohater będzie mocniej "ładował" atak magiczny, otrzymasz imponujący efekt. Niestety, potężne ataki pochłaniają znaczne ilości many. Z kolei przy użyciu broni do starcia bezpośredniego będziesz mógł wykonać przeróżne ataki combo naciskając przycisk ataku w odpowiedniej chwili. O tym momencie będziesz poinformowany wizualnie, twoja broń zacznie się świecić na niebiesko. Wtedy gdy świeci możesz szybko wyprowadzić kolejny atak, który wywoła atak combo. Będziesz mógł wyprowadzić wiele "combosów" lecz z każdym kolejnym czas na kliknięcie będzie się zmniejszał. Jest to prosty system, a mizerna kula ognia po dłuższym naładowaniu i zabraniu ci sporo many może wywołać potężną, morderczą eksplozję, która niszczy wszystkich wrogów dookoła siebie. W grze dodano system blokowania celu przy każdym ataku co czyni grę łatwiejszą, bo nie musimy skupiać się na atakowaniu, rzucaniu czarów, strzelaniu w odpowiednim kierunku. Jednak stosując to ułatwienie zadamy o połowę mniej obrażeń. Gdy zastosujemy manualne wycelowanie zadamy normalne obrażenia.

Wyspa Argaan - jedna z trzech, na których toczy się akcja gry - podzielona jest na 6 regionów, które będzie ci dane zwiedzić. Widzieliśmy spacer w rejonie nadbrzeżnym i zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc w tym bagna z zieloną, unoszącą się mgłą i wiele drzew dookoła. Jedno z nich było w środku puste i urządzono w nim schludne pomieszczenia. Widzieliśmy też zejście do podziemnym korytarzy, lecz zawróciliśmy się, gdyż nie zostały jeszcze nałożone na nie tekstury.

Na monitorze pojawiły się imponujące widoki: przejście między dniem, a nocą (widzieliśmy to w przyspieszonym tempie. Wyglądało to świetnie, a gdy nadeszła burza cały świat zaczął na nią reagować. Nie tylko pojawiały się błyskawice, na ziemi ze spadającego deszczu tworzyły się kałuże, woda ściekała przez dziury do chaty, ociekała po różnych rzeczach. Wyglądało to bardzo realistycznie, wywoływało uczucie czegoś złego. Gdy przestał padać deszcz woda wciąż ściekała do chaty poprzez nieszczelności przez jakiś czas.

JoWood szacuje, że wszystkich zadań w grze jest ponad 300. Producent twierdzi, że fabuła jest dobra. Ukończenie wszystkich misji w grze zajmie ok. 80 godzin, a przejście wątku głównego od 30 do 40 godzin. PC, XBOX 360, i PlayStation 3 - wersje na te platformy zapowiadane są na tegoroczną zimę.
Dodał: Macrentofeth Skomentuj [9]
Gothic Multiplayer

Zagraj za darmo w Gothic 2 z innymi fanami!
Gothic Multiplayer

Wspólne polowanie na trolla, pojedynki, pokonywanie niebezpieczeństw w świecie Gothic już możliwe!

Download
NOWE PLIKI:
» ArcaniA: Gothic 4 - Patch 1.02 (oficjalny crack)
» Gothic 3: Zmierzch Bogów - Edycja Rozszerzona (patch 2.0)
» Gothic 3 - Quest Pack 4 + CM 2.2 (wersja polska)
» ArcaniA: Gothic 4 - Mod Pack PL
» ArcaniA: Gothic 4 - LocFix PL
» Gothic 3 - Community Patch 1.74 INT


Sonda
Chcesz, aby Nordic Games rozwijało markę Gothic?

Tak, trzeba dać im szansę, czekam na efekty
Nie, nieważne, że to już inna, nowa firma - tak czy siak wara od tej serii


[poprzednie sondy]
Phoenix
» Strona Główna
» ADOM
» Fallout
» Arcanum
» Disciples
» The Witcher
» Icewind Dale
» Imperium Diablo
» The Elder Scrolls
» Neverwinter Nights
» Planescape: Torment
Partnerzy

Risen
Mass Effect 3
Dragon Age 2
Wiedźmin

Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
© 2002-2008 Gothic Site. Partnerzy: rpg, skyrim, call of duty. jPortal