Strefy
Gothic Site
Gothic
Gothic 2
Gothic 2: Noc Kruka
Gothic 3
ArcaniA: Gothic 4
Galeria
Świat
» Historia
» Orkowie
» Gildie
» Engine
» Soundtrack
Pomoc
» Ogólne informacje
» FAQ
» Solucja
» Zadania - Nordmar
» Konsola (Kody)
» Skrzynie
» Poradnik wojownika
» Poradnik maga
» Poradnik złodzieja
» Poradnik: QuestPack
Ekwipunek
» Artefakty
» Rośliny
» Kamienie teleportacyjne
Artykuły
» Recenzja
» Modyfikacje
» Dodaj artykuł
Fanowskie inicjatywy
» Community Patch
» ModPack
» QuestPack
Galeria
» Screenshots
» Artworks
» Wallpapers
» Inne
» Fanworks
Download
» Filmy [38]
» Inne [4]
» Mody [8]
» Muzyka [4]
» Patche [10]
» Programy [3]

Skocz do:

Soundtrack

Za ścieżkę dźwiękową do pierwszych dwóch części gry odpowiadał Kai Rosenkranz. Nie inaczej jest i tym razem. KaiRo jako główny kompozytor i koordynator spraw związanych z soundtrackiem, mając w końcu do dyspozycji większe możliwości i doświadczenie, zamierza spełnić swą muzyczną wizję. Spodziewać się możemy wielu zmian, które wpłyną na fantastyczną muzykę i mała rewolucję w klimatycznych dźwiękach. A to za sprawą podjęcia współpracy z wieloma innymi muzykami i artystami różnych stylów. Muzyka zachowa unikalny, wyróżniający ją charakter.

Przełomowym wydarzeniem serii będzie obecność w oprawie skomponowanych utworów zagranych przez sześćdziesięcioosobową orkiestrę symfoniczną. Od 7 do 9 lipca `05 odbywały się sesje nagraniowe w hali uniwersytetu mieszczącego się w niemieckim mieście Bochum, gdzie twórcy zorganizowali spotkanie promujące swój najnowszy tytuł. Nagrania zajęły 18 godzin, takoż uzyskano osiem godzin materiału składającego się ze wspaniałych dźwięków. Orkiestra jest znana w Niemczech, została założona w 1919 roku i posiada na swoim koncie sporo sukcesów. Przewodzi jej Dr Hans Jaskulsky, dyrektor muzyczny na Uniwersytecie Ruhr w Bochum. Klasyczne tony szczególnie zaznaczą się w soundtracku o epickim rozmachu. Muzyka dla gry została podzielona na mniejsze urywki. Jednakże podczas rozgrywki kompozycje będą spójne i płynne dzięki interaktywnemu systemowi dźwiękowemu, który dynamicznie dopasowuje kawałki do rozwoju wydarzeń widzianych przez nas na ekranie monitora.

W downloadzie dostępne są próbki powstałe we współpracy z orkiestrą symfoniczną z Bochum. Są to dwa motywy, mające składać się na soundtrack, o tytułach "Gothic 3 Medley" oraz "Divine Powers" - aktualnie będące jeszcze w fazie rozwoju. Natomiast pod tym linkiem znajduje się relacja ze spotkania w Bochum przygotowana przez GIGA Games w niemieckiej telewizji.


Stosowny podkład otrzymają dynamiczne walki, obszary i sceny powiązane z Orkami, a także areny. W 2004 roku do Hamburga został specjalnie zaproszony japoński zespół grający na bębnach taiko GOCOO, z którym nagrano już część soundtracku. Grupa czternastu japońskich perkusistów i doboszy bynajmniej nie jest całkowicie nieznana. Dźwięki przez nich tworzone można było już usłyszeć w filmach "Matrix: Releoaded" i "Matrix: Revolutions". Oto link prowadzący do filmiku z sesji nagraniowej tegoż zespołu. Z kolei solowi muzycy Merc Iwaszkiewicz oraz Borislav Slavov, kompozytorzy muzyki do gry “Knights of Honor”, mają za zadanie uzupełniać całość przy użyciu niecodziennych instrumentów, przez co otrzymamy interesującą mieszankę etnicznych stylów. Egzotyczne instrumenty jak australijskie didgeridoo, flet bawu rodem z południowych Chin, du z kilkunastoma strunami, instrument pochodzenia arabskiego, staroindiański santur oraz tamboura z kilkoma strunami, turecki flet saz czy mandolina ukształtują klimat różnych lokacji w grze.


Również po raz pierwszy w strefie audio usłyszymy głos. Amerykańska piosenkarka Lisbeth Scott, której talent muzyczny znany jest z filmów "Shrek", "Szósty zmysł" czy "Jeździec bez głowy" wykaże się w Gothic 3. Holywoodzka gwiazda ze swym ethno-głosem zatroszczy się o odpowiednią atmosferę w podniosłych i emocjonujących momentach. Sesja nagraniowa z Lisbeth Scott odbędzie się w październiku 2005 r. w Los Angeles. Także na jesieni Joyful Voices oraz chór S.A.M. Gospel Choir pod kierownictwem Bastiana van der Linde, dyrygenta musicalu "Starlight Express", wezmą udział w tworzeniu ścieżki, w której przewodnią część mają stanowić elementy fantasy oraz sakralny nastrój. Chór przewidziany jest na sytuacje, gdzie duchowa i boska charakteryzacja odegrają najważniejszą rolę.


Kolejnym zespołem wcielonym do współpracy przy rozwijaniu soundtracku jest Corvus Corax. Niemiecka grupa wykonuje klasyczną muzykę z okresu średniowiecza. Tworzy monumentalną muzykę, opartą na muzycznej tradycji Europy Wschodniej, z współczesnymi rytmami, używając przy tym tradycyjnych instrumentów jak np. rogi, flety czy tradycyjne bębny. KaiRo stwierdził, że ich autentyczna, średniowieczna muzyka będzie najlepiej wpasowywała się w tło miejskich targów bądź tawern niż orkiestralna rytmika. Zespół posiada doświadczenie wyniesione podczas prac nad oprawą muzyczną dla gry Dungeon Keeper. Członków Corvus Corax nie będzie można przywołać z konsoli na wzór zespołu "In Extremo" z pierwszej części Gothica jak niektórzy się początkowo spodziewali. Ich muzyka w grze przybierze integralną formę soundtracku.

Lista osób zatrudnionych do prac nad ścieżką dźwiękową Gothic 3 przedstawia się imponująco. Kilkukrotnie większy świat, jego geograficzny podział oraz specyfika nowych lokacji wymagają specjalnie dobranych stylów muzycznych. Soundtrack o takim rozmachu, nieporównywalnie bardziej zróżnicowanym niż w poprzednich częściach serii, wspaniale dopełni epicką fabułę i będzie kształtować charakterystyczną atmosferę.

Sonda
Chcesz, aby Nordic Games rozwijało markę Gothic?

Tak, trzeba dać im szansę, czekam na efekty
Nie, nieważne, że to już inna, nowa firma - tak czy siak wara od tej serii


[poprzednie sondy]
Phoenix
» Strona Główna
» ADOM
» Fallout
» Arcanum
» Disciples
» The Witcher
» Icewind Dale
» Imperium Diablo
» The Elder Scrolls
» Neverwinter Nights
» Planescape: Torment
Partnerzy

Dragon Age 2
Upadek Setarrif
Mass Effect
Wiedźmin
Fable

Feniks z Popiolów - czekamy...
Niniejsza strona jest czescia Wortalu Phoenix, znajdujacego sie aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyzszy link by dowiedziec sie wiecej.
© 2002-2010 Gothic Site. Partnerzy: call of duty, skyrim, rpg. jPortal