Strefy
Gothic Site
Gothic
Gothic 2
Gothic 2: Noc Kruka
Gothic 3
ArcaniA: Gothic 4
Galeria
Świat
» Historia
» Orkowie
» Gildie
» Engine
» Soundtrack
Pomoc
» Ogólne informacje
» FAQ
» Solucja
» Zadania - Nordmar
» Konsola (Kody)
» Skrzynie
» Poradnik wojownika
» Poradnik maga
» Poradnik złodzieja
» Poradnik: QuestPack
Ekwipunek
» Artefakty
» Rośliny
» Kamienie teleportacyjne
Artykuły
» Recenzja
» Modyfikacje
» Dodaj artykuł
Fanowskie inicjatywy
» Community Patch
» ModPack
» QuestPack
Galeria
» Screenshots
» Artworks
» Wallpapers
» Inne
» Fanworks
Download
» Filmy [38]
» Inne [4]
» Mody [8]
» Muzyka [4]
» Patche [10]
» Programy [3]

Skocz do:

Historia

„Prawdopodobnie nasi wrogowie nie przyszli tu z chciwości i żądzy krwi, ale z powodu niedostatku żywności oraz niezwykle długich i surowych zim. Dziesięć lat temu orkowie rozpoczęli kampanię i podbili Nordmar niczym błyskawica; Nordmar, którego broniliśmy przez pięć wyczerpujących lat... Odcięty od znajdujących się tam złóż magicznej rudy, nasz mądry król zmuszony był podjąć drastyczne kroki, które nie zawsze spotykały się z uznaniem mas... ”

      - Kronikarka Kodama z dworu Króla Rhobara II

Twoja historia rozpoczęła się, kiedy za drobne przestępstwo skazano cię na wygnanie do Górniczej Doliny w Khorinis, miejsca zabezpieczonego magiczną barierą, gdzie więźniowie wydobywali rudę dla wojsk królewskich. Więźniowie, podzieleni na trzy zwalczające się obozy, przeprowadzali inicjację każdego nowego więźnia w szybki i brutalny sposób – jak sam miałeś okazje się przekonać.

Jednak nie poddałeś się losowi i zdołałeś uciec z więzienia, pokonawszy straszliwą istotę zwaną jaką „Śniący”. Zostałeś pogrzebany, i uratowany przez tajemniczego czarodzieja imieniem Xardas. Wyjaśnił ci on, że śmierć Śniącego wyzwoliła katastrofalną reakcje w dalekosiężnych skutkach

Wspólnie z przyjaciółmi poznanymi w czasie swoich podróży znalazłeś drogę na wybrzeże Khorinis, gdzie pokonałeś ożywionego smoka. Na jednym z królewskich okrętów wyruszyłeś w podróż, która miała cię zaprowadzić do wytęsknionej ojczyzny.

Niestety, na miejscu spotkała cię niemiła niespodzianka: orkowie opanowali Myrtanę, i tylko stolica wciąż opiera się oblężeniu. Na terenie całego królestwa toczą się zamieszki, i wygląda na to, że twoja przygoda dopiero się zaczęła...Świat

Po długiej walce, ludzkie królestwo Myrtany przegrało wojnę z orkowym najeźdźcą. Król zaginął, kiedy zaczęło się oblężenie stolicy. Krążą plotki, że nie żyje, ale jego ciała nie odnaleziono...

Orkowie trzymają w żelaznym uścisku najważniejsze miasta i drogi. Jednak zamiast wyplenić stamtąd ludzkość, zadawalają się kontrolą nad jej ziemiami. Część ich potężnej armii zajęła mało strategiczne punkty i zaczęła niszczenie świątyń. Nikt nie zna powodu tego dziwacznego zachowania.

W całym królestwie ludność powstaje przeciwko okupantowi; na mokradłach Myrtany wciąż istnieją ludzkie fortece i działają niewielkie, zbrojne grupy. Rebelianci nie współpracują ze sobą w żaden sposób, a ich przywódcy walczą ze sobą o tron upadłego królestwa.

W tych ciężkich czasach na kontynencie pojawił się bezimienny podróżnik, którego czyny zdecydują o przyszłości królestwa. Ty jesteś tym podróżnikiem...

Czy uda ci się wyzwolić Myrtanę spod orkowej okupacji, czy też poprzez tajne plany najeźdźcy? Dokąd zawiedzie cię ścieżka, którą wybierzesz?

W świecie gry Gothic III wszystko jest możliwe, do ciebie należy decyzja, czy zjednoczysz rebeliantów uzurpatorowi, czy tez opowiesz się za zwycięskimi orkami. Być może lud Asasynów z pustyni Varantu dzierży klucz do zrozumienia tych tajemniczych wydarzeń!

Gothic III daje ci to, co inne gry fabularne tylko obiecują: żyjący własnym życiem, otwarty świat, gdzie sam decydujesz o tym, jaką ścieżkę wybierzesz. Dokonaj mądrego wyboru – twoje czyny na zawsze zmienią życie mieszkańców Myrtany i całego świata...


Sonda
Chcesz, aby Nordic Games rozwijało markę Gothic?

Tak, trzeba dać im szansę, czekam na efekty
Nie, nieważne, że to już inna, nowa firma - tak czy siak wara od tej serii


[poprzednie sondy]
Phoenix
» Strona Główna
» ADOM
» Fallout
» Arcanum
» Disciples
» The Witcher
» Icewind Dale
» Imperium Diablo
» The Elder Scrolls
» Neverwinter Nights
» Planescape: Torment
Partnerzy

Dragon Age 2
Upadek Setarrif
Mass Effect
Wiedźmin
Fable

Feniks z Popiolów - czekamy...
Niniejsza strona jest czescia Wortalu Phoenix, znajdujacego sie aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyzszy link by dowiedziec sie wiecej.
© 2002-2010 Gothic Site. Partnerzy: call of duty, skyrim, rpg. jPortal