Strefy
Gothic Site
Gothic
Gothic 2
Gothic 2: Noc Kruka
Gothic 3
ArcaniA: Gothic 4
Galeria
Świat
» Historia
» Umiejętności
» Potwory
» Gildie
» Postacie
» Lista NPC
» Lokacje
» Magia
Pomoc
» Ogólne informacje
» FAQ
» Solucja
» Zadania
» Porady
» Mapy
» Nauczyciele
» Sprzedawcy
» Chromanin
» Sterowanie
» Kody
» Konsola
» Instalacja modów
» Diccuric PL - FAQ
Ekwipunek
» Zbroje
» Czary
» Bronie
» Rośliny
» Artefakty
» Mikstury
Artykuły
» Recenzja
» Opowiadania
» Funny
» Pomocnicze
» Konkursowe
» Art & Story Forum
» Dodaj artykuł
Galeria
» Screeny
» Artworki
» Funny
» Rysunki
» Triki
Czas Zapłaty
» Informacje
» Historia
» Umiejętności
» Media
» Forum
» Twórcy
Download
» Demo [7]
» Filmy [2]
» Inne [7]
» Mody [39]
» Muzyka [7]
» Patche [3]

Skocz do:

Postacie

Najważniejsze persony w Kolonii:
Stary Obóz
Gomez
Dowódca Starego Obozu, siedzi całymi dniami na swoim tronie w siedzibie magnatów, rygorystycznie strzeżonej przez jego straże. Do piątego rozdziału jest nieśmiertelny, potem można podjąć z nim walkę. Decyduje o przyjęciu Cieni w poczet Strażników. Obok jego rezydencji schronili się Magowie Ognia. Gomez jest znany w całej Kolonii i jest jednym z najbardziej wpływowych ludzi. Jako jedyny przodownik ze wszystkich obozów, zdecydował się na pertraktacje z królem. Dzięki temu w zamian za cenną, magiczną rudę wydobywaną ze Starej Kopalni, dostaje dobra z zewnętrznego świata. Do wielkich transakcji mają specjalnie wyznaczone miejsce, gdzie także zsyłają, a właściwie wrzucają nowych więźniów. Widocznie od początku zwątpił w pokonanie bariery otaczającej więzienie i przestał interesować się tym problemem opływając się w luksusach dostępnych tylko jemu.


Thorus
Najwyższy rangą człowiek wśród Straży. Zazwyczaj pilnuje wraz ze swoimi dwoma przybocznymi pomocnikami, by nikt nieproszony nie wchodził na teren zamku w Wewnętrznym Pierścieniu. W pierwszym rozdziale może polecić wykonanie pewnego, dyskretnego zadania. Będziesz musiał sprawić, aby posłaniec Magów Wody więcej nie pokazał się i zaprzestał handlowania na terenie Starego Obozu. Dzięki temu zyskasz jego sympatię, co jest bardzo pomocne przy przyłączniu się do tego obozu. Po awansie na strażnika może nauczyć cię większej siły oraz zręczności.


Diego
Pierwsza postać, z którą pogadasz w grze. Gdy cię wrzucono za barierę, stał jak zawsze przy jeziorku w celu przekonania żółtodziobów do asymilacji ze Starym Obozem. Jest to jego zadanie, zajmuje się nowoprzybyłymi i w sprawie przyłączenia się do ich obozu, musisz przejść jego test zaufania oraz zyskać przychylność poważanych osób. Może nauczyć cię siły i zręczności.


Nowy Obóz
Lee
Szef Nowego Obozu, ten z kolei dowodzi Najemnikami w służbie Magów Wody, mają za zadania ich chronienie. Do jego obozu może doprowadzić cię Mordrag, który ma wyraźne zatarczki z Thorusem, Strażnikiem w Starym Obozie oraz Magami Ognia. Nie należy go zabijać chcąc przyłączyć się do Nowego Obozu, ponieważ jest ważnym członkiem Szkodników i może pomóc w dołączeniu do nich.
Gorn
Poważany Najemnik w Nowym Obozie. Jest jednym z najlepszych wojowników. W późniejszym rozdziale będzie towarzyszył nam w obronie Nowej Kopalni należącej, którą zaatakowali żołnierze Starego Obozu. Na początku przy maleńkiej jego pomocy można zyskać chatę po Krzykaczu.
Lares
Zajmuje się nowoprzybyłymi, którzy chcą dołączyć do Szkodników. Właśnie u niego zaczynamy karierę w Nowym Obozie. Posiada swoją straż przyboczną, ochrona nie przepuszcza nikoko bez ważnego powodu. W grze ma powiązania z Mordragiem. Uczy siły i zręczności.


Obóz Bractwa
Y'Berion
Najwyższy guru w całym Bractwie Śniącego. Ze względu na nasze umiejętności zleca nam odnalezienie pierwszego kamienia ogniskującego. Jako jeden z niewielu w Kolonii może pozowlić sobie na luksus, w jego komnatach przebywają służące. Mieszka w "grocie", do której prowadzą wysokie schody, wejścia bacznie pilnują Strażnicy Świątynni. Dzięki specjalnej miksturze przyrządzonej przez Cor Kaloma skontaktuje się ze Śniącym. Objawienie będzie go wiele kosztować, umrze, kontrolę w Obozie przejmie Cor Angar.
Cor Kalom
Guru posiadający niezwykle kontrowersyjny charakter. Potrzebuje wydzielina Pełzaczy ze Starej Kopalni, z której będzie mógł przyrządzić magiczny eliksir, tym samym otrzymasz zadanie polegające na dostarczeniu potrzebnych składników. Po nieudanym przyzwaniu Śniącego straci cierpliwość i...
Cor Angar
Wysokim stażem Strażnik Świątynny. Po tragicznej śmierci najwyższego guru, Y'Beriona, obejmuje przywódctwo o Obozie Bractwa. Zleca nam poszukiwania Cor Kaloma. Po dołączeniu do Strażników Świątynnych może nauczyć umiejętności posługiwania się bronią dwuręczną.


Magowie
Xardas
Dawny członek Magów Ognia, po stworzeniu magicznej bariery, odłączył się od nich i zaczął poszukiwać rozwiązania, które pozwoliłoby zniszczyć przeklętą kopułę. Zaczął studiować magię demonów i za ich pomocą zbudował wieżę na terenach w pobliżu orków, gdzie zaszył się po odejściu od kręgu Magów Ognia. Jedyną drogą do niego, jest przełęcz, której pilnują trzy magiczne golemy. Natomiast na wyższy poziom wieży dostać się można jedynie dzięki jego demonicznemu strażnikowi. Jest kluczową postacię w Gothic I oraz kolejnych częściach...
Saturas
Przewodzi Magom Wody w Nowym Obozie. Zbierana przez nich ruda pomoże nam naładować potężną broń, niestety odbędzie się to bez ich zgody. Po nieudanem próbie skontaktowania się ze Śniącym w Obozie Bractwa, przekaże nam mapę z zaznaczonymi miejscami wszystkich pięciu kamieni ogniskujących.
Corristo
Wraz z innymi Magami Ognia przebywa w wewnętrznym pierścieniu Starego Obozu. Żyją w dobrych ze magnatami. Przed wrzuceniem Bezimiennego za barierę tajemniczy mag wręczył mu list, który zaadresowano właśnie do jednego z Magów Ognia.
Baal Cadar
Jeden z najlepszych magów w Obozie Bractwa. Guru ten całymi dniami przekazuje magiczną wiedzę Śniącego swoim podopiecznym. Jest jednym z Baali, którym trzeba zaimponować przed przyłączeniem się do Obozu Bractwa i objęciu "standardowych" zadań Nowicjusza. W każdej chwili można kupić u niego najróżniejsze przedmioty związane z nadprzyrodzonymi zdolnościami. Jako nauczyciel może zwiększyć nam energię mana.

Sonda
Chcesz, aby Nordic Games rozwijało markę Gothic?

Tak, trzeba dać im szansę, czekam na efekty
Nie, nieważne, że to już inna, nowa firma - tak czy siak wara od tej serii


[poprzednie sondy]
Phoenix
» Strona Główna
» ADOM
» Fallout
» Arcanum
» Disciples
» The Witcher
» Icewind Dale
» Imperium Diablo
» The Elder Scrolls
» Neverwinter Nights
» Planescape: Torment
Partnerzy

Dragon Age 2
Wiedźmin 3
Arcania
Mass Effect 3
Fable

Feniks z Popiolów - czekamy...
Niniejsza strona jest czescia Wortalu Phoenix, znajdujacego sie aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyzszy link by dowiedziec sie wiecej.
© 2002-2008 Gothic Site. Partnerzy: rpg, modern warfare 3. jPortal.