Strefy
Gothic Site
Gothic
Gothic 2
Gothic 2: Noc Kruka
Gothic 3
ArcaniA: Gothic 4
Galeria
Świat
» Historia
» Umiejętności
» Potwory
» Gildie
» Postacie
» Lista NPC
» Lokacje
» Magia
Pomoc
» Ogólne informacje
» FAQ
» Solucja
» Zadania
» Porady
» Mapy
» Nauczyciele
» Sprzedawcy
» Chromanin
» Sterowanie
» Kody
» Konsola
» Instalacja modów
» Diccuric PL - FAQ
Ekwipunek
» Zbroje
» Czary
» Bronie
» Rośliny
» Artefakty
» Mikstury
Artykuły
» Recenzja
» Opowiadania
» Funny
» Pomocnicze
» Konkursowe
» Art & Story Forum
» Dodaj artykuł
Galeria
» Screeny
» Artworki
» Funny
» Rysunki
» Triki
Czas Zapłaty
» Informacje
» Historia
» Umiejętności
» Media
» Forum
» Twórcy
Download
» Demo [7]
» Filmy [2]
» Inne [7]
» Mody [39]
» Muzyka [7]
» Patche [3]

Skocz do:

    New Articles
» Giron 3: Życie w Koloni...
» Status NPC
» Droga do wolności
» Wiersz, cz.1
» Atak Króla, cz.2
    Top Articles
» Giron 3: Życie w K... (116342)
» Droga do wolności (61808)
» Kopalnie Kamienia (52124)
» Lista punktów dośw... (46118)
» Atak Króla, cz.2 (39060)
    New Downloads
» Apokalipsa Demo
» Ustawka
» Podbój
» Władca Duchów
» Guard Armor
    Top Downlads
» Diccuric Polish (98665)
» Diccuric (setup) (90035)
» PlayerKit-1.08k (78141)
» Mroczne Tajemnice (53329)
» PlayerKit (51148)

downloadkatalog: / Mody | [ down ]

sortuj według: tytułu | daty | popularności
Apokalipsa Demo

Opis: Zmiany aplikowane przez mod widoczne są na każdym kroku, jest to jeden z nielicznych modów przedstawiający aż tak zmienioną kolonię karną. Autorem modyfikacji jest Lord Beowulf.

Główne nowości w modzie to przede wszystkim:
 • Całkowicie odmieniony świat przypominający do złudzenia Gothic II.
 • Ponad 200 nowych postaci.
 • Trzy nowe obozy: Gwardia Królewska, Orkowie i Najemnicy Orków, do jednego można dołączyć.
 • Wysoki poziom trudności.
 • Dwukrotny pełen respawn potworów, ze zmieniającymi się bestiami.
 • Nowe umiejętności: Alchemia i Kowalstwo.
 • Procentowe posługiwanie się bronią.
 • Nowe obiekty.
 • Nowe bronie, przedmioty, pancerze.
 • Poprawione kusznictwo i łucznictwo.
 • Nowe potwory.
 • Fabuła opierająca się na zniszczeniu orków - udział w prawdziwej rewolucji.

rozmiar: 79,6 MB  pobrań: 28975  głosów: 387  ocena:
detale | oceń plik


Podbój

Opis: Podbój jest modyfikacją dla Gothic 1. Wcielamy się tu w rolę dowódcy Nowego Obozu, który mając do dyspozycji własną armię pragnie zapanować nad Górniczą Doliną. Nie będzie to łatwe, ale "dla chcącego nic trudnego".

Cechy modyfikacji:

+ Własna armia
+ Możliwość wydawania wielu rozkazów
+ Nieliniowa fabuła, w której robimy to co chcemy
+ Parę nowych lokacji jak np. obóz wisielców czy posterunek na płaskowyżu

Instrukcja instalacji: Instalacja modów w Gothic 1 i Gothic 2 NK

rozmiar: 73,9 MB  pobrań: 23355  głosów: 447  ocena:
detale | oceń plik


Władca Duchów

Opis: Nowy mod Sergio. Opowiada o sporze między bogami o "pierścień powietrza". Rozmiar modyfikacji to ok. 1MB. Mod nie posiada instalatora, należy go rozpakować z archiwum ZIP odpowiednim programem (WinRar, 7-zip) albo za pomocą funkcji wbudowanej w system Windows. Następnie należy otworzyć katalog z rozpakowanym modem i przekopiować zawartość wypakowanych folderów data, _Work i system do katalogów o takiej samej nazwie znajdujących się w folderze Gothic (domyślnie C:\Program Files\Piranha Bytes\Gothic).

Oficjalny opis:

Nowości zawarte w modyfikacji:

- możliwość werbowania najemników
- możliwość zmieniania wyglądu bohatera
- możliwość kupowania oswojonych zwierząt
- dwóch nowych kupców z magicznymi broniami dystansowymi i w zwarciu
- dwa nowe zadania poboczne
- kilkudziesięciu nowych NPC
- nowa fabuła, którą można ukończyć na dwa sposoby

Zanim pojawili się człowiek i bestia, całym wszechświatem rządzili nie tylko Innos, Beliar i Adanos, ale także czwarty, zapomniany bóg, który dzięki swej mocy, mógł kontrolować wszystkie cztery żywioły.
Z każdym nowym powstałym światem ów bóg stawał się coraz potężniejszy, aż w końcu przewyższył siłą wszystkich swoich braci. Ci zaś w obawie przed jego rosnącą potęgą postanowili pozbyć się go aby ich władza nie była zagrożona, nawet Adanos, strażnik równowagi zgodził się w obawie przed zakłóceniami porządku na świecie. I tak jak zaplanowali, tak te zrobili, bóg żywiołów został pokonany jednak Innos, Beliar i Adanos nie mieli wystarczająco dużo mocy by całkowicie zniszczyć potęgę władcy żywiołów. Dlatego rozdzielili ją na cztery części, a każdą z nich uwięzili w magicznym pierścieniu. Tymi częściami były ogień, woda, ziemia i powietrze.
Pierścień ognia wziął Innos i jego symbolem został płomień. Pierścień wody zabrał Adanos wyznaczając tym samym tę życiodajną substancje na swój znak. Pierścień ziemi zaś wziął Beliar, jako symbol jego władzy nad życiem i śmiercią. Tylko pierścień powietrza pozostał bez właściciela, a każdy z bogów chciał go dla siebie.
Adanos chcąc zachować równowagę stworzył Myrthanę i otaczające ją wyspy, a pierścień powietrza wysłał właśnie tam. Wtedy to Innos i Beliar powołali do życia człowieka i bestie by ci zapewnili im moc żywiołu powietrza, który ponoć łączył wszystkie inne. Jednak część ludzi, oburzona nie kończącą się, krwawą walką zbuntowała się przeciw Innosowi tworząc zalążek zakonu magów wody i Mrocznego Bractwa które to odnalazło pierścień powietrza. Adanos chcąc zachować to wydarzenie w tajemnicy oddał swój pierścień magom wody by ci z jego pomocą chronili, mroczne bractwo. To samo jednak zrobili Innos i Beliar by go odnaleźć. Innos oddał pierścień ognia najlepszym z wojowników, za jego pomocą nauczyli się oni ważyć potężne eliksiry i tworzyć magiczne runy. Beliar zaś przekazał pierścień ziemi swoim sługą, którzy jednak zginęli podczas ataku armii ludzi. Ci znaleźli pierścień jednak jego moc zupełnie ich omamiła, zbuntowali się przeciw swym dowódcom i rozproszyli po kontynencie tworząc pierwszych bandytów. Tak oto wszystkie pierścienie znalazły się w rękach ludzi, którzy wszyscy, dziwnym zbiegiem okoliczności znaleźli się w górniczej dolinie. To tutaj, na tym odciętym od reszty świata skrawku ziemi, miała się odegrać bitwa o jego przyszłość, i przyszłość jego twórców.

Opis pochodzi z theModders.org

rozmiar: 1 MB  pobrań: 29013  głosów: 469  ocena:
detale | oceń plik


Guard Armor
screeny: 1 2 3
Opis: "Guard Armor" to niewielka modyfikacja, której można dać tytuł mod/patcha. Dzięki niej kowal Stone, ze Starego Obozu wręczy nam ciężką zbroję strażnika. Modyfikacja jest kierowana szczególnie dla tych, którzy chcieliby odświeżyć pamięć o już dawno zapomnianym, oryginalnym Gothic.

Rozmiar spakowanego moda to ok 3 MB. Modyfikacja nie posiada instalatora, należy go rozpakować z archiwum ZIP odpowiednim programem (WinRar, 7-zip) albo za pomocą funkcji wbudowanej w system Windows. Następnie należy otworzyć folder guard-armor i przekopiować zawartość wypakowanych folderów data i system do katalogów o takiej samej nazwie znajdujących się w folderze Gothic (domyślnie C:\Program Files\Piranha Bytes\Gothic).

rozmiar: 3 MB  pobrań: 11023  głosów: 323  ocena:
detale | oceń plik


Zasadzka (wersja 1.3)
screeny: 1 2 3 4 5
Opis: Modyfikacja opowiada o grupie bandytów, którzy po napadzie na farmę uciekają przed strażą. Znajdują oni tunel prowadzący do małej doliny i decydują się w niej skryć na jakiś czas. Napotykają tam myśliwych, jednak szybko się z nimi rozprawiają i na chwilę obecną są jedynymi panami tego miejsca. Bohaterem tego moda jest młody bandyta o imieniu Ray, który niedawno przyłączył się do grupy.

Mod oferuje:

- ok. 30 minut gry
- kilkunastu npc
- kilka nowych itemów

Mod "waży" ok. 14MB. Modyfikacja nie posiada instalatora, należy go rozpakować z archiwum ZIP odpowiednim programem (WinRar, 7-zip) albo za pomocą funkcji wbudowanej w system Windows. Następnie należy otworzyć folder Zasadzka i przekopiować zawartość wypakowanych folderów data, _Work i system do katalogów o takiej samej nazwie znajdujących się w folderze Gothic (domyślnie C:\Program Files\Piranha Bytes\Gothic).

rozmiar: 14 MB  pobrań: 9711  głosów: 322  ocena:
detale | oceń plik


Ostatnie Starcie

Opis: Bezimienny pokonał Śniącego jednak bariera istniała nadal. Zmęczony walka bohater osiedlil sie w obozie na bagnie i poślubił piękną Serafię. W kilka dni zebrał przy sobie również zaufana grupę towarzyszy. Wszystko było w porządku jednak pewnego dnia...
Bezimienny wyruszył z przyjaciółmi nad plac wymian by powspominać dawne czasy, a z zadumy wyrwały go odgłosy walki.

Rozmiar skompresowanego moda wynosi ok. 3MB. Modyfikacja nie posiada instalatora, należy go rozpakować z archiwum ZIP odpowiednim programem (WinRar, 7-zip) albo za pomocą funkcji wbudowanej w system Windows. Następnie należy otworzyć folder Ostatnie Starcie i przekopiować zawartość wypakowanych folderów data i system do katalogów o takiej samej nazwie znajdujących się w folderze Gothic (domyślnie C:\Program Files\Piranha Bytes\Gothic).

rozmiar: 3 MB  pobrań: 15012  głosów: 419  ocena:
detale | oceń plik


Opowieść o Bandytach
screeny: 1 2
Opis: Opowieść o Bandytach to modyfikacja do pierwszej części serii Gothic. Wcielamy się w Bartosa, członka bandy Quentina. Akcja toczy się w czasie gdy Bezimienny eksterminuje ożywieńców i demony w Świątyni Śniącego. Nowa wersja 1.1 posiada dobrze wykonany instalator, z jego poziomu można również zainstalować PlayerKita jeżeli go nie posiadamy.

rozmiar: 46 MB  pobrań: 9688  głosów: 478  ocena:
detale | oceń plik


Czas Decyzji (nowa wersja)

Opis: W modyfikacji nie znajdziemy nowych lokacji ani innych nowości. Autor postawił w nim na fabułę. Zakończenie jest jedno, ale możemy dojść do niego za pomocą trzech sposobów. Każdy sposób charakteryzuje się innymi zadaniami do wykonania. Akcja toczy się w ostatnich godzinach przed wygnaniem Śniącego. Ciekawe jest, że bohaterem nie jest Bezimienny, a kolejny więzień wrzucony do Kolonii. Trwa wojna między Starym, a Nowym Obozem i każda ze stron konfliktu będzie chciała go wykorzystać do swoich celów. Mod "waży" 40 MB nie posiada instalatora, należy go rozpakować z archiwum ZIP odpowiednim programem (WinRar, 7-zip) albo za pomocą funkcji wbudowanej w system Windows. Następnie należy przekopiować zawartość wypakowanych folderów data i system do katalogów o takiej samej nazwie znajdujących się w folderze Gothic (domyślnie C:\Program Files\Piranha Bytes\Gothic).

rozmiar: 40 MB  pobrań: 10122  głosów: 476  ocena:
detale | oceń plik


Desert MeshesAndTextures Pack

Opis: Zamienia Górniczą Dolinę w obszar o suchym klimacie. Wbudowany instalator.

rozmiar: 4,7 MB  pobrań: 6005  głosów: 447  ocena:
detale | oceń plik


Battala

Opis: Wcielamy się w najemnika, który wraz z towarzyszami dąży do kontrataku po nieudanej próbie odbicia Starego Obozu. Armia Nowego Obozu po porażce wycofała się na bezpieczne pozycje. Naszym celem jest wyzwolenie obozu z rąk przeciwników. O tym kim oni są i wiele więcej dowiecie się grając w tą modyfikację...

» Instalacja modów

rozmiar: 11,2 MB  pobrań: 11416  głosów: 688  ocena:
detale | oceń plik


Dark Mysteries

Opis: The English version of the modification Dark Mysteries. Version 1.04.
NOTE: When you’re starting the mod better use Gothic Starter which doesn’t have the Repearse Scripts option, because it causes often crashes.
NOTE: Unfortunately we weren’t able to remove all bugs from the game, it’d take too much time. Some of them can still be in the mod, I created separated topic for bugs our website (en.poziomkaz.pl), so you can write about them there. I hope we’ll be able to fix them during vacations.

Angielska wersja moda Mroczne Tajemnice. Wersja 1.04.
NOTA: Jeśli startujesz moda, najlepszym rozwiązaniem będzie użycie Gothic Starter z wyłączoną opcją Repearse Scripts option, bo powoduje to problemy.
NOTA: Niestety nie udało nam się usunąć wszystkich bugów, nie mamy zbyt wiele czasu. Niektóre z nich mogą być nadal w modzie, stworzyliśmy na naszej stronie (www.poziomkaz.pl) osobny temat do błędów, więc możecie o nich napisać. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie ustalić je i zlikwidować podczas wakacji.

rozmiar: 159.42 MB  pobrań: 9438  głosów: 350  ocena:
detale | oceń plik


Krwawy odwet

Opis: Krwawy Odwet to prolog do modyfikacji Droga Przeznaczenia tworzonej przez użytkownika naszego forum, Zubenosa. Mod współpracuje z pierwszą częścią Gothica i dodaje m.in. Obóz Pogromców - „chłopaków od zadań specjalnych”. O reszcie dowiecie się sami, grając w Krwawy Odwet

rozmiar: 16,5 MB  pobrań: 6976  głosów: 462  ocena:
detale | oceń plik


Demo - Czas Zapłaty

Opis: Czas zapłaty to mod w którym wcielamy się w Ricka, jednego z rozbitków dla których ten ląd który ich uratował, stał się ich przekleństwem. Mod będzie opowiadał niemal, ze całkowicie nową fabułę, ale na starym terenie. Mówię niemal gdyż będa powiazania ze stara (będziemy mogli natknąc się nawet na Bezimiennego).

W modzie nie mamy zamiaru wprowadzac wyraźnych podziałów na dobrych i złych.
Będa 3 frakcje, a każda chce przeżyć kosztem drugiej. Nawet my, dlatego trzeba będzie wyeliminować pozostałe frakcje.

Po za wciągającą fabuła, mod oferowac będzie między innymi:

 • Miecz Runiczny
 • Miecze oburęczne(duale)
 • Recepty
 • Mozliwość zaawansowanej zmiany wyglądu bohatera(fryzura, kolor włosów, tatuaże oraz zarost)
 • Kilka znajomych postaci z GII i NK
 • Złożone i nowatorskie systemy zdarzeń (np. polowania, ataki na obóz, zawody)
 • Nowe zbroje i oręż
 • Niektóre postacie z GI dostaną nowe funkcje
 • Zwiększony stopień trudności gry
 • Potwory ktore odradzają sie w przeciągu kilku dni od śmierci(respawn)
 • I wiele innych niespodzianek


Miecz Runiczny (YouTube)
Miecz runiczny to najpotężniejsza broń jaką przyjdzie nam władać w Czasie Zapłaty i generalnie wszystkich znanych i nieznanych modyfikacjach. Sam miecz jest niczego sobie wyglądającym brzeszczotem o przeciętnych możliwościach. Jednak z czasem staje się on niezwyciężoną bronią, a to za sprawą czarnej rudy. Im więcej jej zbierzemy tym miecz będzie zadawał większe obrażenia. Niby banalne, ale tu właśnie pojawia się największa innowacja w stosunku do broni z innych modów i zwykłych "gothiców". Miecz runiczny jak sama jego nazwa wskazuje potrafi czerpać moc z run magii używanych dotąd tylko przez magów.
magów. 


Duale (YouTube)
Jak już może coniektórzy przeczytali, w wywiadzie pojawiła się informacja jakoby w grze miała pojawic się możliwość walki mieczami oburęcznymi. Udało się wprowadzić tą umiejetność bez jakichkolwiek uchybień typu Wyłączenie możliwości walki mieczami jednorecznymi itp. Dodam jeszcze ze jesteśmy prawdopodobnie pierwszym studiem któremu w pełni udało się dodać walkę mieczami oburęcznymi (Wow!) obecnie pracujemy nad poprawianiem ostatnich bugów, pozatym brakuje jeszcze kilku animacji, ale są one ciągle tworzone i ulepszane, kiedy już ukończymy prace nad tym systemem, napewno pokażemy jakiś klip przedstawiający walkę tym sposobem.

rozmiar: 20 MB  pobrań: 23900  głosów: 876  ocena:
detale | oceń plik


Zagrożenie

Opis: SoulFire - Zagrożenie


trylogii Gothic. W grze wcielamy sie w postac Paranora (wieznia magicznej bariery), który to bedzie mial za glówne zadanie udanie sie do opuszczonej kopalni i rozwiazanie zagadki wlasnie z nia zwiazanej. Mod oferuje oprócz Górniczej Doliny trzy inne, ciekawie stworzone lokacje m.inn. Obóz Meteorów i Piramidy. Standardowo, jak wiekszosc modyfikacji, mamy do czynienia z nowymi przedmiotami (komplet Meteor, miecz Xerydon i innymi, równie interesujacymi itemami) i potworami. Warto zaznaczyc, ze w modzie spotkamy sie z zupelnie inna, swietna muzyka, zmianie ulegl takze wyglad menu startowego. Tym razem zagrozeniem nie jest Sniacy…

Die Bedrohung oferuje takze kilka nowosci w zakresie broni, pancerzy, potworów. Oprócz Górniczej doliny bedziemy mogli zwiedzic jeszcze trzy mniejsze likacje.


W modzie dostepne sa niemieckie dialogi mówione.

rozmiar: 61 MB  pobrań: 13992  głosów: 943  ocena:
detale | oceń plik


Mroczne Tajemnice

Opis: Gothic IMroczne Tajemnice” grupy Poziomkaz


Mroczne Tajemnice powstały przede wszystkim z myślą o graczach, którzy czuli niedosyt ukończywszy grę Gothic. Ideą modyfikacji było urealnienie Kolonii Karnej, do której trafił nasz bohater. Podniesiony został także poziom trudności. Modyfikacja zawiera:

- nowe lokacje (dokładnie cztery: stara, opuszczona kopalnia, podziemna świątynia, olbrzymia grota z podziemnym światem i naprawdę wspaniała wyspa z licznymi niespodziankami);
- nową fabułę główną pośrednio związaną z oryginalną fabułą gry (nie możliwe jest ukończenie głównej fabuły Gothica bez przejścia nowej fabuły. Główną fabułę moda można przejść na dwa sposoby, w zależności od tego, po której stronie opowie się nasz bohater);
- nowe obozy (Przemytnicy, Obóz Strażników przed Starą Kopalnią, Fanatycy - uciekinierzy z Obozu Bractwa i Łowcy Orków);
- zmieniony i odświeżony świat Kolonii Karnej (polecam zwiedzenie każdego zakątka bo czeka Was wiele niespodzianek, czasami nawet miłych);
- wiele nowych i ciekawych zadań (sporo zadań jest złożonych, z kilkoma zakończeniami);
- wielu nowych NPCów;
- nowe bestie;
- nowy oręż i zbroje, w tym także hełmy;
- nowe czary;
- nowy system tworzenia czarów;
- poprawiony respawn potworów;
- procentowa nauka walki orężem;
- nowe umiejętności specjalne;
- nowe textury podłoża, nieba, etc.;
- wiele oryginalnych rozwiązań skryptowych;
Czas gry jest porównywalny z dodatkiem NK dla Gothic2.» Mroczne Tajemnice ver. 1.01
» Patch do ver. 1.03
» Poziomkaz

» Dyskusja na forum

rozmiar: 181 MB  pobrań: 53329  głosów: 992  ocena:
detale | oceń plik


Visi Gothic PL

Opis: SoulFire - Spolszczenie Visi Gothic

VisiGothic jest małą modyfikacją dla Gothic 1, której akcja rozgrywa się w odizolowanym Nowym Obozie. Obok nowej akcji oferuje także kilka technicznych innowacji w zakresie grafiki.

Fabuła ogranicza się do jednego nie skomplikowanego wątku dlatego zaczynamy grę już w miarę wytrenowani. Jesteś młodym gwardzistą Gwardii Królewskiej i razem z kilkoma towarzyszami odwiedzasz Nowy Obóz. Gra rozpoczyna się w momencie gdy prawie udaje Ci się namówić Velaya na małe co nieco…. Niestety wspaniale zapowiadająca się noc zostaje zakłócona przez odgłosy walki dobiegające z zewnątrz. Do pokoju wpada zdyszany gwardzista Rendelius. Po wysłuchaniu nieprawdopodobnej opowieści Rendeliusa o ataku obozu przez demoniczne stworzenia, otrzymujesz zadanie przebicia się do twojej przywódczyni Syry, która rozbiła obóz blisko drogi do kopalni. Na szczęście niezwykle odważny Rendelius obiecuje chronić Velaye od złych przygód.


Główne graficzne zmiany to:
- Dodano nawą rutynę dla postaci (np. rozglądanie się dookoła);
- kamerę można odsunąć siebie w dużo dalej niż w Gothicu, co umożliwia zachwycaniem się pięknem krajobrazów;
- Przedmioty, zwierzęta, nieprzyjaciele oraz niektórzy NPC nie mają etykiet z nazwą nad głową.

Modyfikacja w wersji niemieckiej i angielskiej nie ma dialogów mówionych.

rozmiar: 13 MB  pobrań: 26702  głosów: 1998  ocena:
detale | oceń plik


Diccuric Polish

Opis: Polska lokalizacja modu Diccuric, wersja pełna. Więcej informacji tutaj.

rozmiar: 50 MB  pobrań: 98665  głosów: 1667  ocena:
detale | oceń plik


Diccuric Polish (light)

Opis: Polska lokalizacja modu Diccuric, wersja lżejsza - bez spolszczonego intra. Do instalacji wymagany jest patch 1.1e. Więcej informacji tutaj.

rozmiar: 5 MB  pobrań: 19579  głosów: 1324  ocena:
detale | oceń plik


Diccuric Patch 1.1e
pliki: 1 2
Opis: Najnowszy patch do niemieckiej wersji modu Diccuric. Uwaga: po instalacji tegoż patcha należy dodatkowo zaopatrzyć się w jego część uzupełniającą - "grotte". Dostępna jest ona tutaj, jej zawartość, czyli plik grotte.VDF, należy wypakować do folderu [Gothic]\Data.

rozmiar: 14,9 MB  pobrań: 12967  głosów: 1552  ocena:
detale | oceń plik


G2TexturesPack

Opis: Mod G2TexturesPack zmienia tekstury gry Gothic na tekstury z drugiej części serii oraz kolor bezchmurnego nieba.

rozmiar: 4,14 MB  pobrań: 31358  głosów: 1582  ocena:
detale | oceń plik


PlayerKit-1.08k

Opis: Najnowsza wersja programu służącego do uruchamiania zainstalowanych modów, a także do konwertowania oraz testowania modyfikacji.

rozmiar: 3,11 MB  pobrań: 78141  głosów: 1618  ocena:
detale | oceń plik


Diccuric (setup)
screeny: 1 2 3 4
Opis: Jest to największy mod jaki powstał do Gothic I, prace nad nim trwały ok. 2 lata. Zawiera całkowicie nowy, ogromny świat z przepięknymi krajobrazami. Diccuric cechuje się także nową historią, przedmiotami, animacjami, umiejętnościami. Wcielamy się w rolę Ardarica, który musi wykonać wiele niełatwych zadań. Tekst ukazuje się w języku niemieckim, jednak "setup" nie zawiera dialogów, są one w osobnym pliku o nazwie "Diccuric - Sprachausgabe".
W downloadzie znajduje się patch do Diccuric oraz dialogi mówione.

rozmiar: 105 MB  pobrań: 90035  głosów: 2597  ocena:
detale | oceń plik


Diccuric - Sprachausgabe (mowa)

Opis: Niemiecka mowa do modu Diccuric. Jest to zestaw o niższej jakości nagrań, dzięki czemu jego wielkość udało się kilkukrotnie zmniejszyć (oryginalne dialogi w pełnej jakości można sciągnąć stąd). Wymagana jest instalacjia głównego pliku - Diccuric (setup).

rozmiar: 83,7 MB  pobrań: 8509  głosów: 1915  ocena:
detale | oceń plik


PlayerKit

Opis: Program, przez który uruchamia się mody do Gothic. Jeśli chcesz, aby mody działały - musisz ściągnąć Player Kita. Więcej informacji znajdziesz w dziale Instalacja Modów.

rozmiar: 3,3 MB  pobrań: 51148  głosów: 1770  ocena:
detale | oceń plik


Textures Mod
screeny: 1
Opis: Plik ten jest bardzo podobny do SkinsMod'a. Ma prawie te same funkcje, czyli podmienia zbroje i niektóre tekstury na nowe. Na screenie można zobaczyć Diega w "kolczudze" i lekko przemodelowane niebo.

rozmiar: 2,56 MB  pobrań: 19631  głosów: 1807  ocena:
detale | oceń plik


GothMoth
screeny: 1
Opis: W tym modzie dodano drogowskazy przy głównych drogach (podobnie jak w Gothic II). Zmienił się lekko krajobraz, przedmioty oraz wygląd i funkcje niektórych NPCów.

rozmiar: 10,8 MB  pobrań: 14337  głosów: 1200  ocena:
detale | oceń plik


GothMoth - Update

Opis: Niewielki patch do modu GothMoth, poprawia kilka błędów.

rozmiar: 26 KB  pobrań: 8112  głosów: 1231  ocena:
detale | oceń plik


Die Bedrohung
screeny: 1
Opis: Przygody Paranora w nowych światach. Fabuła jest całkowicie nowa i nie wiąże się z oryginalną. Oto co oferuje ten mod: nowa fabuła, nowy bohater (Paranor), mówione dialogi, nowe miejsca i kompletnie nowe poziomy, nowe misje, nowi przyjaciele i wrogowie, nowe potwory, boss, nowa broń i typy oręża, stary świat z częściowo nowym wyglądem. Jest także nowy design menu i theme muzyczny.

Wskazane jest zapoznanie się z niemieckim Readme, w którym opisany jest wstęp do historii.

rozmiar: 54,3 MB  pobrań: 18321  głosów: 1173  ocena:
detale | oceń plik


Die Bedrohung - Patch

Opis: Patch do moda Die Bedrohung, głównie poprawia tekstury.

rozmiar: 4,3 MB  pobrań: 6417  głosów: 1207  ocena:
detale | oceń plik


The Trial
screeny: 1
Opis: Zostajesz dowódcą małej grupki żołnierzy, którym możesz wydawać rozkazy. Razem walczycie z przeciwnikiem. Po zabiciu NPC pokazują się statystyki "fragów"! Quasi-teamdeatchmatch z botami i pewnym zadaniem. Mod jest w wersji angielskiej, warto przeczytać Readme.

rozmiar: 12,7 MB  pobrań: 17837  głosów: 1002  ocena:
detale | oceń plik


PTP
screeny: 1
Opis: Ten mod był najpierw tworzony z myślą o testowaniu wydajności sprzętu, by robić później poprawnie zoptymalizowane mody. Nowa lokacja, pełno nowych tekstur, a rośliny poruszają się na wietrze! Gdy dodano krótką, ale dość dobrą fabułę, głosy postaci, to wyszła nawet dobra modyfikacja. Do wyboru są dwa języki - niemiecki i angielski.

rozmiar: 22 MB  pobrań: 9992  głosów: 939  ocena:
detale | oceń plik


BlueSky
screeny: 1
Opis: Jest to mod (patch), który zmienia szare, ponure niebo w Gothic na milsze - niebieskie. Gdy przechodzi się kolejny raz GI, można zainstalować BlueSky i od razu zrobi się "ciekawiej", chociaż klimat stanie się nieco inny.

rozmiar: 182 KB  pobrań: 12750  głosów: 946  ocena:
detale | oceń plik


Sturmbringer
screeny: 1
Opis: W modzie do wykonania są dwa zadania. Występują nowe przedmioty (artefakt), a dialogi NPCów można usłyszeć, nie są za profesjonalne, ale zawsze coś. ;-)

rozmiar: 12,3 MB  pobrań: 7216  głosów: 980  ocena:
detale | oceń plik


ShakeyCam

Opis: Standardowy widok w trzeciej osobie został zastąpiony widokiem w pierwszej osobie (FPP). Kamera dostosowuje się do danej sytuacji i zależy od czynności postaci. Warto przeczytać Readme dołączony z modem.

rozmiar: 752 KB  pobrań: 5388  głosów: 1034  ocena:
detale | oceń plik


Liebenungen
screeny: 1
Opis: Ten modzik nie jest bardzo obszerny. Gunther zleca ci, abyś zabił króla Siegfried'a... Mile widziana znajomość języka niemieckiego.

rozmiar: 1,7 MB  pobrań: 5305  głosów: 1029  ocena:
detale | oceń plik


Blade
screeny: 1
Opis: Mod zmienia wygląd głównej postaci na Blade'a (Wiecznego Łowcę :P). Do dyspozycji mamy nową broń, katanę - Blades Kampfschwert. Atrybuty także zostały zmodyfikowane, od początku postać ma 90% umiejętności złodziejskich i wyuczoną akrobatykę.

rozmiar: 758 KB  pobrań: 20620  głosów: 1001  ocena:
detale | oceń plik


Bedrohung II - Demo
screeny: 1
Opis: Jest to bardzo dobre demo, które pokazuje to, co możemy oczekiwać w modzie Die Bedrohung 2 (Zagrożenie).
Demo zaczyna się w całkowicie nowym levelu, jest to miasteczko. Nie jesteś już Bezimiennym, nazywasz się Paranor, posiadasz nowy miecz (90 obrażeń) oraz dobrą zbroję. Główne osoby, czyli Ty i... Mag mają nowe głosy.

rozmiar: 3,14 MB  pobrań: 6834  głosów: 1082  ocena:
detale | oceń plik


Babe-Mod
screeny: 1
Opis: Miejsce Bezimiennego zajęła kobieta w nowej zbroi. Sieje postrach nową dalekosiężną bronią - "Meteor-Staff", za amunicję służą "Magic Stones", działa ona na zasadzie kuszy. Poza tym Diego ma nowy skin, teraz jest mrocznym elfem. :)

rozmiar: 3 MB  pobrań: 12377  głosów: 993  ocena:
detale | oceń plik


Avatar Skin
screeny: 1
Opis: Nowa zbroja i główna postać. Bohater wygląda jak Avatar z Ultimy 8. Aby móc grać nową postacią musisz wpisać na nią kod "insert pc_avator" i się w nią wcielić, tak samo można zrobić ze zbroją "insert ava_armor_h".

rozmiar: 751 KB  pobrań: 9208  głosów: 1040  ocena:
detale | oceń plik
[ wstecz ] [ top ]


Sonda
Chcesz, aby Nordic Games rozwijało markę Gothic?

Tak, trzeba dać im szansę, czekam na efekty
Nie, nieważne, że to już inna, nowa firma - tak czy siak wara od tej serii


[poprzednie sondy]
Phoenix
» Strona Główna
» ADOM
» Fallout
» Arcanum
» Disciples
» The Witcher
» Icewind Dale
» Imperium Diablo
» The Elder Scrolls
» Neverwinter Nights
» Planescape: Torment
Partnerzy

Dragon Age 2
Wiedźmin 3
Arcania
Mass Effect 3
Fable

Feniks z Popiolów - czekamy...
Niniejsza strona jest czescia Wortalu Phoenix, znajdujacego sie aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyzszy link by dowiedziec sie wiecej.
© 2002-2008 Gothic Site. Partnerzy: rpg, modern warfare 3. jPortal.