Strefy
Gothic Site
Gothic
Gothic 2
Gothic 2: Noc Kruka
Gothic 3
ArcaniA: Gothic 4
Galeria
Świat
» Historia
» Umiejętności
» Potwory
» Gildie
» Postacie
» Lista NPC
» Lokacje
» Magia
Pomoc
» Ogólne informacje
» FAQ
» Solucja
» Zadania
» Porady
» Mapy
» Nauczyciele
» Sprzedawcy
» Chromanin
» Sterowanie
» Kody
» Konsola
» Instalacja modów
» Diccuric PL - FAQ
Ekwipunek
» Zbroje
» Czary
» Bronie
» Rośliny
» Artefakty
» Mikstury
Artykuły
» Recenzja
» Opowiadania
» Funny
» Pomocnicze
» Konkursowe
» Art & Story Forum
» Dodaj artykuł
Galeria
» Screeny
» Artworki
» Funny
» Rysunki
» Triki
Czas Zapłaty
» Informacje
» Historia
» Umiejętności
» Media
» Forum
» Twórcy
Download
» Demo [7]
» Filmy [2]
» Inne [7]
» Mody [39]
» Muzyka [7]
» Patche [3]

Skocz do:

  Ostatnie wieści
» Czas Zapłaty - premiera!...
» Gothic I: Zombie Mod...
» Czas Zapłaty - prapremiera (we...
» Gothic za 5 zł
» Czas Zapłaty - nocne krajobraz...
  Ostatnie artykuły
» Giron 3: Życie w Kolonii Ka...
» Status NPC
» Droga do wolności
» Wiersz, cz.1
» Atak Króla, cz.2


downloadkatalog: / Mody | [ down ]

sortuj według: tytułu | daty | popularności
Apokalipsa Demo

Opis: Zmiany aplikowane przez mod widoczne są na każdym kroku, jest to jeden z nielicznych modów przedstawiający aż tak zmienioną kolonię karną. Autorem modyfikacji jest Lord Beowulf.

Główne nowości w modzie to przede wszystkim:
 • Całkowicie odmieniony świat przypominający do złudzenia Gothic II.
 • Ponad 200 nowych postaci.
 • Trzy nowe obozy: Gwardia Królewska, Orkowie i Najemnicy Orków, do jednego można dołączyć.
 • Wysoki poziom trudności.
 • Dwukrotny pełen respawn potworów, ze zmieniającymi się bestiami.
 • Nowe umiejętności: Alchemia i Kowalstwo.
 • Procentowe posługiwanie się bronią.
 • Nowe obiekty.
 • Nowe bronie, przedmioty, pancerze.
 • Poprawione kusznictwo i łucznictwo.
 • Nowe potwory.
 • Fabuła opierająca się na zniszczeniu orków - udział w prawdziwej rewolucji.

rozmiar: 79,6 MB  pobrań: 22723  głosów: 387  ocena:
detale | oceń plik


Podbój

Opis: Podbój jest modyfikacją dla Gothic 1. Wcielamy się tu w rolę dowódcy Nowego Obozu, który mając do dyspozycji własną armię pragnie zapanować nad Górniczą Doliną. Nie będzie to łatwe, ale "dla chcącego nic trudnego".

Cechy modyfikacji:

+ Własna armia
+ Możliwość wydawania wielu rozkazów
+ Nieliniowa fabuła, w której robimy to co chcemy
+ Parę nowych lokacji jak np. obóz wisielców czy posterunek na płaskowyżu

Instrukcja instalacji: Instalacja modów w Gothic 1 i Gothic 2 NK

rozmiar: 73,9 MB  pobrań: 18311  głosów: 447  ocena:
detale | oceń plik


Władca Duchów

Opis: Nowy mod Sergio. Opowiada o sporze między bogami o "pierścień powietrza". Rozmiar modyfikacji to ok. 1MB. Mod nie posiada instalatora, należy go rozpakować z archiwum ZIP odpowiednim programem (WinRar, 7-zip) albo za pomocą funkcji wbudowanej w system Windows. Następnie należy otworzyć katalog z rozpakowanym modem i przekopiować zawartość wypakowanych folderów data, _Work i system do katalogów o takiej samej nazwie znajdujących się w folderze Gothic (domyślnie C:\Program Files\Piranha Bytes\Gothic).

Oficjalny opis:

Nowości zawarte w modyfikacji:

- możliwość werbowania najemników
- możliwość zmieniania wyglądu bohatera
- możliwość kupowania oswojonych zwierząt
- dwóch nowych kupców z magicznymi broniami dystansowymi i w zwarciu
- dwa nowe zadania poboczne
- kilkudziesięciu nowych NPC
- nowa fabuła, którą można ukończyć na dwa sposoby

Zanim pojawili się człowiek i bestia, całym wszechświatem rządzili nie tylko Innos, Beliar i Adanos, ale także czwarty, zapomniany bóg, który dzięki swej mocy, mógł kontrolować wszystkie cztery żywioły.
Z każdym nowym powstałym światem ów bóg stawał się coraz potężniejszy, aż w końcu przewyższył siłą wszystkich swoich braci. Ci zaś w obawie przed jego rosnącą potęgą postanowili pozbyć się go aby ich władza nie była zagrożona, nawet Adanos, strażnik równowagi zgodził się w obawie przed zakłóceniami porządku na świecie. I tak jak zaplanowali, tak te zrobili, bóg żywiołów został pokonany jednak Innos, Beliar i Adanos nie mieli wystarczająco dużo mocy by całkowicie zniszczyć potęgę władcy żywiołów. Dlatego rozdzielili ją na cztery części, a każdą z nich uwięzili w magicznym pierścieniu. Tymi częściami były ogień, woda, ziemia i powietrze.
Pierścień ognia wziął Innos i jego symbolem został płomień. Pierścień wody zabrał Adanos wyznaczając tym samym tę życiodajną substancje na swój znak. Pierścień ziemi zaś wziął Beliar, jako symbol jego władzy nad życiem i śmiercią. Tylko pierścień powietrza pozostał bez właściciela, a każdy z bogów chciał go dla siebie.
Adanos chcąc zachować równowagę stworzył Myrthanę i otaczające ją wyspy, a pierścień powietrza wysłał właśnie tam. Wtedy to Innos i Beliar powołali do życia człowieka i bestie by ci zapewnili im moc żywiołu powietrza, który ponoć łączył wszystkie inne. Jednak część ludzi, oburzona nie kończącą się, krwawą walką zbuntowała się przeciw Innosowi tworząc zalążek zakonu magów wody i Mrocznego Bractwa które to odnalazło pierścień powietrza. Adanos chcąc zachować to wydarzenie w tajemnicy oddał swój pierścień magom wody by ci z jego pomocą chronili, mroczne bractwo. To samo jednak zrobili Innos i Beliar by go odnaleźć. Innos oddał pierścień ognia najlepszym z wojowników, za jego pomocą nauczyli się oni ważyć potężne eliksiry i tworzyć magiczne runy. Beliar zaś przekazał pierścień ziemi swoim sługą, którzy jednak zginęli podczas ataku armii ludzi. Ci znaleźli pierścień jednak jego moc zupełnie ich omamiła, zbuntowali się przeciw swym dowódcom i rozproszyli po kontynencie tworząc pierwszych bandytów. Tak oto wszystkie pierścienie znalazły się w rękach ludzi, którzy wszyscy, dziwnym zbiegiem okoliczności znaleźli się w górniczej dolinie. To tutaj, na tym odciętym od reszty świata skrawku ziemi, miała się odegrać bitwa o jego przyszłość, i przyszłość jego twórców.

Opis pochodzi z theModders.org

rozmiar: 1 MB  pobrań: 24173  głosów: 469  ocena:
detale | oceń plik


Guard Armor
screeny: 1 2 3
Opis: "Guard Armor" to niewielka modyfikacja, której można dać tytuł mod/patcha. Dzięki niej kowal Stone, ze Starego Obozu wręczy nam ciężką zbroję strażnika. Modyfikacja jest kierowana szczególnie dla tych, którzy chcieliby odświeżyć pamięć o już dawno zapomnianym, oryginalnym Gothic.

Rozmiar spakowanego moda to ok 3 MB. Modyfikacja nie posiada instalatora, należy go rozpakować z archiwum ZIP odpowiednim programem (WinRar, 7-zip) albo za pomocą funkcji wbudowanej w system Windows. Następnie należy otworzyć folder guard-armor i przekopiować zawartość wypakowanych folderów data i system do katalogów o takiej samej nazwie znajdujących się w folderze Gothic (domyślnie C:\Program Files\Piranha Bytes\Gothic).

rozmiar: 3 MB  pobrań: 4682  głosów: 323  ocena:
detale | oceń plik


Zasadzka (wersja 1.3)
screeny: 1 2 3 4 5
Opis: Modyfikacja opowiada o grupie bandytów, którzy po napadzie na farmę uciekają przed strażą. Znajdują oni tunel prowadzący do małej doliny i decydują się w niej skryć na jakiś czas. Napotykają tam myśliwych, jednak szybko się z nimi rozprawiają i na chwilę obecną są jedynymi panami tego miejsca. Bohaterem tego moda jest młody bandyta o imieniu Ray, który niedawno przyłączył się do grupy.

Mod oferuje:

- ok. 30 minut gry
- kilkunastu npc
- kilka nowych itemów

Mod "waży" ok. 14MB. Modyfikacja nie posiada instalatora, należy go rozpakować z archiwum ZIP odpowiednim programem (WinRar, 7-zip) albo za pomocą funkcji wbudowanej w system Windows. Następnie należy otworzyć folder Zasadzka i przekopiować zawartość wypakowanych folderów data, _Work i system do katalogów o takiej samej nazwie znajdujących się w folderze Gothic (domyślnie C:\Program Files\Piranha Bytes\Gothic).

rozmiar: 14 MB  pobrań: 7770  głosów: 322  ocena:
detale | oceń plik


Ostatnie Starcie

Opis: Bezimienny pokonał Śniącego jednak bariera istniała nadal. Zmęczony walka bohater osiedlil sie w obozie na bagnie i poślubił piękną Serafię. W kilka dni zebrał przy sobie również zaufana grupę towarzyszy. Wszystko było w porządku jednak pewnego dnia...
Bezimienny wyruszył z przyjaciółmi nad plac wymian by powspominać dawne czasy, a z zadumy wyrwały go odgłosy walki.

Rozmiar skompresowanego moda wynosi ok. 3MB. Modyfikacja nie posiada instalatora, należy go rozpakować z archiwum ZIP odpowiednim programem (WinRar, 7-zip) albo za pomocą funkcji wbudowanej w system Windows. Następnie należy otworzyć folder Ostatnie Starcie i przekopiować zawartość wypakowanych folderów data i system do katalogów o takiej samej nazwie znajdujących się w folderze Gothic (domyślnie C:\Program Files\Piranha Bytes\Gothic).

rozmiar: 3 MB  pobrań: 12453  głosów: 419  ocena:
detale | oceń plik


Opowieść o Bandytach
screeny: 1 2
Opis: Opowieść o Bandytach to modyfikacja do pierwszej części serii Gothic. Wcielamy się w Bartosa, członka bandy Quentina. Akcja toczy się w czasie gdy Bezimienny eksterminuje ożywieńców i demony w Świątyni Śniącego. Nowa wersja 1.1 posiada dobrze wykonany instalator, z jego poziomu można również zainstalować PlayerKita jeżeli go nie posiadamy.

rozmiar: 46 MB  pobrań: 7729  głosów: 478  ocena:
detale | oceń plik


Czas Decyzji (nowa wersja)

Opis: W modyfikacji nie znajdziemy nowych lokacji ani innych nowości. Autor postawił w nim na fabułę. Zakończenie jest jedno, ale możemy dojść do niego za pomocą trzech sposobów. Każdy sposób charakteryzuje się innymi zadaniami do wykonania. Akcja toczy się w ostatnich godzinach przed wygnaniem Śniącego. Ciekawe jest, że bohaterem nie jest Bezimienny, a kolejny więzień wrzucony do Kolonii. Trwa wojna między Starym, a Nowym Obozem i każda ze stron konfliktu będzie chciała go wykorzystać do swoich celów. Mod "waży" 40 MB nie posiada instalatora, należy go rozpakować z archiwum ZIP odpowiednim programem (WinRar, 7-zip) albo za pomocą funkcji wbudowanej w system Windows. Następnie należy przekopiować zawartość wypakowanych folderów data i system do katalogów o takiej samej nazwie znajdujących się w folderze Gothic (domyślnie C:\Program Files\Piranha Bytes\Gothic).

rozmiar: 40 MB  pobrań: 8133  głosów: 476  ocena:
detale | oceń plik


Desert MeshesAndTextures Pack

Opis: Zamienia Górniczą Dolinę w obszar o suchym klimacie. Wbudowany instalator.

rozmiar: 4,7 MB  pobrań: 4794  głosów: 447  ocena:
detale | oceń plik


Battala

Opis: Wcielamy się w najemnika, który wraz z towarzyszami dąży do kontrataku po nieudanej próbie odbicia Starego Obozu. Armia Nowego Obozu po porażce wycofała się na bezpieczne pozycje. Naszym celem jest wyzwolenie obozu z rąk przeciwników. O tym kim oni są i wiele więcej dowiecie się grając w tą modyfikację...

» Instalacja modów

rozmiar: 11,2 MB  pobrań: 9686  głosów: 688  ocena:
detale | oceń plik
[1] [2] [3] [4]
[ wstecz ] [ top ]


Sonda
Chcesz, aby Nordic Games rozwijało markę Gothic?

Tak, trzeba dać im szansę, czekam na efekty
Nie, nieważne, że to już inna, nowa firma - tak czy siak wara od tej serii


[poprzednie sondy]
Phoenix
» Strona Główna
» ADOM
» Fallout
» Arcanum
» Disciples
» The Witcher
» Icewind Dale
» Imperium Diablo
» The Elder Scrolls
» Neverwinter Nights
» Planescape: Torment
Partnerzy

Dragon Age 2
Wiedźmin 3
Arcania
Mass Effect 3
Fable

Feniks z Popiolów - czekamy...
Niniejsza strona jest czescia Wortalu Phoenix, znajdujacego sie aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyzszy link by dowiedziec sie wiecej.
© 2002-2008 Gothic Site. Partnerzy: coaching, rpg, modern warfare 3. jPortal.