http://www.gothic.phx.pl

:: ArcaniA zawita w końcu na PS3
Wiadomość dodana przez: Macrentofeth (2013-01-13 11:41:39)

Po już ponad 2 latach od wydania nie okrytej dobrą sławą czwartej części serii Gothic - Arcanii tytuł ten zawita na konsole PlayStation 3. Plany wydania na tą platformę były już w 2010. Jednak upadek finansowy wydawcy, JoWooD uniemożliwił publikację.

Przypomnijmy, ArcaniA: Gothic 4 ukazała się jesienią 2010 roku na PC i Xbox 360. Port na Xboxa był dosyć wątpliwej jakości, na pecetach gra grosów nagród też nie zebrała. Wkrótce po tym wydarzeniu, niewątpliwie w wyniku porażki Arcanii wydawca m.in. serii Gothic ogłosił upadłość i zniknął z rynku. Wkrótce później pojawił się pod nową odsłoną - Nordic Games i wydał dodatek do Arcanii, Upadek Setarrif na PC.Teraz Nordic Games wraca z tematem Arcanii na PS3 i wyda kompilację ArcaniA - The Complete Tale (bez podtytułu Gothic 4) w Niemczech. Znajdziemy tam podstawkę i dodatek, Upadek Setarrif. Ustalona cena oscyluje w obszarze 30 euro, a premiera jest przewidziana na koniec stycznia - może tym razem obejdzie się bez obsuw liczonych w latach :).

Co najważniejsze dla polskich graczy - o ile ktoś byłby zainteresowany tym tytułem na swoje PS3 - nie ma kompletnie żadnych informacji jak i planów wydania tego tytułu w Polsce. Bardzo, bardzo prawdopodobne, że gra ominie nasz kraj jak port na Xboxa - tym razem raczej z wątpliwej opłacalności wydawania.


adres tej wiadomości: http://www.gothic.phx.pl/news.php?id=2167