Strefy
Gothic Site
Gothic
Gothic 2
Gothic 2: Noc Kruka
Gothic 3
ArcaniA: Gothic 4
Galeria
Upadek Setarrif
» Ogólne informacje
» Historia
» FAQ
» Spolszczenie
Informacje o grze
» Ogólne informacje
» Fabuła
» Walka
» Mechanika gry
» Bestiariusz
» Oprawa graficzna
» Oprawa dźwiękowa
» Recenzje
Pomoc
» Solucja, cz. 1
» Solucja, cz. 2
» Mapy
Ekwipunek
» Zbroje i ubiór
» Amulety i pierścienie
» Oręż i tarcze
Rozdarta Dziewica
» Wprowadzenie
» 1. Murdra
» 2. Nóż
» 3. Dym w górach
» 4. Pogłoski z kontynentu
» 5. Ręka Groma
» 6. Kulawy Gospodarz
» 7. Nieznajomy
» 8. Mroczny Wojownik
» 9. Ped
» 10. Numer trzy
» 11. Drewno o kamień
» 12. Krwawe Żmije
» 13. Ochotnicy
» 14. Ochotnicy cz. II
» 15. Na krechę
» 16. Śmierć to śmierć
» 17. Wina
Galeria
» Screenshots
» Artworks
» Inne
Download
» Inne [2]
» Mody [2]
» Patche [4]

Skocz do:

Recenzje

Przed Tobą spis recenzji gry ArcaniA: Gothic 4. Znajdziesz tutaj opinie krytyków zarówno z Polski czy Europy, a także dowiesz jak ArcaniA przyjęła się na innych kontynentach. Artykuł jest na bieżąco aktualizowany, zapraszamy do lektury!

Krawall.de - 80%


System walki nie jest doskonały, fabuła nie jest genialna, a gra nie jest typowym Gothikiem. Ale jest Arcanią - dobrze zrobioną, wciągającą grą, która zabierze cię do pięknego świata.


Areagames.de - 40%


ArcaniA jest grą action-RPG (z naciskiem na akcję) z błahą historią, płaskim bohaterem, wieloma prostymi problemami i przyjemnym systemem walki. Połączenia z legendarnym Gothikiem są budowane przez opowieść, np. starych przyjaciół, ale inne cechy serii są po prostu ignorowane. Jest duży świat z wieloma frakcjami, jest poczucie budowy postaci. Prawdopodobnie gra nie znajdzie uznania wśród miłośników gier w stylu Piranha Bytes, ale ArcaniA może znaleźć nowych fanów dzięki przyjaznej dla początkujących, zwykłych graczy mechanice.


GamingXP.com - 76%


To solidna gra z mocnymi i słabymi stronami, w każdym razie fani muszą ją sprawdzić. Faktem jest, że potrzebujesz całkiem dobrego PC; można powiedzieć, że pod tym względem to Gothic w 100%.


Gamona.de - 46%


W tej fantastycznej przygodzie, którą tak długo JoWooD obiecywał, trzeba by całkowicie przepisać scenariusz - a przede wszystkim zatrudnić porządnego pisarza.


4players.de - 40%


To policzek w twarz dla każdego, kto lubi nurkować w cRPG! Co jest punktem kontaktowym, Spellbound? Niemiecki konkurs-na-najgłupszego-bohatera? A może jak-zrobić-naprawdę-słaby-port-do-X360? Gry takie jak Dragon Age, Fable II, Oblivion i Wiedźmin są w pełni rozwinięte i dalej w postępie o lata świetlne niż ten szrot!


Eurogamer Italy - 50%


Bardziej hack 'n slash niż RPG, ArcaniA: Gothic 4 jest grą z dobrą grafiką i kilkoma wpadkami od strony fabularnej. Brak złożoności i treści są głównymi wadami tego tytułu, który prawdopodobnie nie jest najgorszym rozdziałem sagi, ale na pewno też nie najlepszym.


IGN - 75%


Mimo, że wersja na PC jest na pewno lepsza od portu na konsolę, ArcaniA: Gothic IV niewiele wnosi do gatunku - w szczególności w takich obszarach jak struktura zadań i scenariusz - ale w końcu dostarcza sporo ciężkich wrażeń z przemierzania podziemi, które nie wyczerpuje twoich umiejętności. Zamiast tego pozwala spokojnie cieszyć się światem i zabijać grupy goblinów oraz bagiennych krwiopijców na całej drodze. W tym względzie seria Gothic zawsze była bardziej casualowa niż zazwyczaj jest to RPG-ach. Walka jest przyzwoicie rozwinięta, wyspa jest rozległa, choć z pewnością nie jest prawdziwie otwartym światem, jednakże przynajmniej jest zróżnicowana i bogata w szczegóły. Historia jest rozpraszająca i jednorazowa - w pewnym sensie fajna, ale nigdy misterna. Nie spodoba się hardcore'owym purystom D&D, czy graczom szukającym kolejnego Elder Scrolls, ale jako tytuł pośredni między głębszymi pozycjami a liniowymi przygodami, ArcaniA: Gothic IV dotrzymuje kroku.


PCGames.de - 79%


ArcaniA jest dobrym, ale nie doskonałym RPG-iem, który stara się kontynuować legendarną serię Gothic. Niestety nie zawiera wielu elementów rozgrywki, które wcześniej pokochali fani. ArcaniA nie jest jeszcze złą grą, ale na pewno za bardzo casualową dla graczy, którzy przywykli do innych tytułów z tego gatunku.


Gamers.at - 79%


Z jednej strony rozgrwka Arcanii i wykonanie techniczne są naprawdę dobre, to jednak z drugiej strony grę można łatwo ukończyć w ciągu 15 godzin.


Computerbildspiele - 75%


ArcaniA to Gothic w wersji "light". Cecha, jaką był wiarygodny, otwarty świata gry została porzucona. To odstraszy wielu starych fanów. Ogólnie pozostaje jednak pięknym i grywalnym roleplayem w unikalnym stylu "Gothika".


Videogameszone - 73%


PC-towa wersja Arcanii wygląda bardzo dobrze, ale potrzebuje bardzo wydajnego komputera. Na Xboksie 360 gra ma jednak rozmyte tekstury, pozostawia smugi i dławi się bez końca. Wydaje się, że przeniesienie gry na konsolę było dla twórców problematyczne. Do tego niektóre obiekty (krzaki) eksplodują na środku ekranu i ogólnie grafika nie jest aż tak bogata w szczegóły. RPG-owy klimat może nie pojawić się w konsolowej wersji tego świata.


Gamestar - 69%


Oczekujemy wielu wyrazistych questów z potężnymi nagrodami. ArcaniA ich nie ma. Oczekujemy staranie opowiedzianej, umotywowanej historii. ArcaniA jej nie ma. Oczekujemy wyszukanego systemu postaci z wieloma wyborami, które niosą konsekwencje. ArcaniA go nie ma. Spodziewamy się świata żywego, spójnego, odpowiednio zapełnionego i wiarygodnego. ArcaniA takiego nie ma. Tylko dobry system walki i ładna grafika wyróżnia grę z tłumu.


Gamezoom.net - 80%


Mamy to w końcu: mimo ciężkiej "fali bugów" w Gothic, lojalni fani czekali cierpliwie na następcę. ArcaniA: Gothic 4 jest kontynuacją serii Gothic, występują w niej znane z poprzednich odsłon postacie. Fabuła: Pasterz chce się zemścić. Jednak gra jest znacznie bardziej nastawiona na akcję niż poprzedniczki, kosztem elementów RPG. Przygotuj się na wiele godzin przygody na dużej, pięknej wyspie, która posiada wiele niespodzianek. Jednak przeszkadza kilka błędów (jednak nie są one absolutnie do porównania z błędami G3). Mamy nadzieję, że wkrótce zostaną naprawione.


Buffed.de - 80%


Mimo tego, że czwarta część ma niedoskonałości, to zdajesz sobie sprawę, że to już nie Piranha Bytes, ale Spellbound rozwija grę, która nadal pozostaje "gothikowa", postacie i fabuła wyrównują braki. Czy tęsknisz za wyciętymi elementami RPG? - to kwestia gustu. Niektórych cieszy mniej skomplikowana gra, innych drażni mniejsza potrzeba taktycznego planowania i słabsza atmosfera RPG.


Cynamite.de - 75%


Na PC, ArcaniA: Gothic 4 jest dobrą grą action-RPG dla nowicjuszy w tym gatunku. Grafika na X360 jest tak straszna, że dobre cechy jak fabuła czy walka są niewielkim pocieszeniem w stosunku to zawalonej techniki. Każdy kto ma możliwość, powinien lepiej kupić wersję PC!


playNATION.de - 73%


ArcaniA: Gothic 4 nie jest bardzo kiepską grą, jak twierdzi wielu krytyków, ale po prostu nie jest dobrą grą. Po 20-25 godzinach gry, niektórych meczących, brakuje nam czasu na swobodną zabawę, zadań zmieniających świat i dobrej historii. Wszystko jest zbudowane liniowo, na tym samym modelu. Tylko grafika, dubbing, minimapa i muzyka prezentują się lepiej - reszta wygląda dosyć ubogo.

Sonda
Chcesz, aby Nordic Games rozwijało markę Gothic?

Tak, trzeba dać im szansę, czekam na efekty
Nie, nieważne, że to już inna, nowa firma - tak czy siak wara od tej serii


[poprzednie sondy]
Phoenix
» Strona Główna
» ADOM
» Fallout
» Arcanum
» Disciples
» The Witcher
» Icewind Dale
» Imperium Diablo
» The Elder Scrolls
» Neverwinter Nights
» Planescape: Torment
Partnerzy

Dragon Age
Arcania
Mass Effect 2
Wiedźmin 3
Fable

© 2002-2010 Gothic Site. Partnerzy: call of duty, skyrim. jPortal